Microsoft TV startuje


Po několikaměsíčních přípravách dnes oficiálně spouštíme Beta verzi Microsoft televize využívající technologii Silverlight, a to na dobře zapamatovatelné adrese http://www.mstv.cz. Zatím bude nabízet krátké videoklipy určené pro vývojáře – a časem se uvidí. Proč vůbec něco takového zkoušíme? Jak už to bývá, důvodů je více:
•    Roky slýcháme, že se moc soustředíme na Prahu (což je bohužel pravda diktovaná finančními i časovými důvody). Zveřejňování online je z tohoto hlediska mnohem spravedlivější.
•    Mnoho firem nepustí své zaměstnance (právě pracující na projektu ve skluzu) na jednodenní – i bezplatný - seminář, zatímco jiní lidé navštíví jakoukoliv akci bez ohledu na téma (dokonce i několikrát stejné téma). Krátké video si může dovolit každý, časové ztráty jsou minimální. Nástup virtuálních a soumrak reálných akcí je navíc nevyhnutelný a tento trend neustále pokračuje – Invex budiž posledním příkladem.
•    Pohodlí – vy si rozhodujete, zda, kdy a kde si každé video pustíte. Neotravují vás žádné maily – pro sledování novinek silně doporučujeme předplatit si RSS feedy.
•    Širší záběr – příspěvky na MSTV chceme mít co nejpestřejší – od čistě začátečnických návodů až po tipy a triky pro pokročilé uživatele. Na živém semináři je něco takového nereálné.

Jakékoliv náměty, připomínky, komentáře, nalezené chyby prosím zapište do komentářů k tomuto příspěvku. Pokud vás zajímá, jak je vše uděláno, úplně dole pod televizí najdete odkaz, ze kterého lze stáhnout zdrojové kódy (s jiným designem) - můžete je využít, upravit, šířit atd. - jak je libo.

A jak říkají angličané “last but not least” – hledáme autory! Pokud chcete zviditelnit sebe, svoje zájmy nebo svoji práci, máte příležitost. Pomůžeme vám v začátcích a se zajištěním vybavení, případně vás časem oceníme též nějakým dárečkem.

Takže najeďte myší sem, pak asi 15 cm doprava a stisknout levé tlačítko myši – http://www.mstv.cz

Michael

Comments (10)

 1. vlko says:

  Ak by to malo byt pre developerov, tak by som uvital FastSpeed verzie klipov (cca 1.5 nasobne zrychlenie), pripadne anotacie v seekbare, kde sa da prekliknut ak sa zmeni tema

 2. vyvojar says:

  2 vlko: To by bylo jiste uzitecne, ale nechceme zvysovat pracnost vyroby klipu pro autory a MediaElement v SL (narozdil od WPF) neumi zrychlene prehravani. A tema by se behem tech nekolika minut nemelo menit… :-)

 3. Michal says:

  Vypadá to slibně, už se těším na další screencasty.

  Pokud nemáte nějak naplánováno, co budete točit, mohl bych požádat o nějaké video na téma programování pro Windows 7 – scenic ribbon, scenic animations, jumplisty atd…? Díky

 4. Kamil says:

  Vypadá to dobře, ale chtělo by to mít klipy o něco delší. Proč jste přestali vydávat webcasty ? Ty bylo super.

 5. vyvojar says:

  2 Kamil: Webcasty jsme vydavat neprestali, vydavam je vzdy ve vlnach – jsou prece jenom dosti narocne na pripravu. Dalsi vlnu planujeme s uvedenim .NET frameworku 4 a VS 2010.

  Chteli jsme hlavne vyzkouset novy, mene formalni format – mene casove narocny na pripravu i na shlednuti.

 6. vyvojar says:

  2 Michal: Nejaky dobrovolnik se tu najde a pripravi screencasty na vyvoj pro Win7. Predpokladame jejich pripravu az po uvedeni RC verze.

 7. Po několikatýdenním trápení se mi podařilo dotlačit k Beta verzi náš nový projekt masivně využívající

 8. Boris Lehečka says:

  Nebylo by možné nabídnout nahraná videa ke stažení? A taky bych uvítal, kdyby bylo možné o jednotlivých příspěvcích diskutovat, popř. se jejich ptát autorů.

 9. vyvojar says:

  Diskuse o prispevcich neplanujeme kvuli moznosti zneuzivani a tudiz nutnosti moderovani prispevku. Autorovi email poslat muzete – je tam na to ikonka. V akcich k videu muzete najit URL videa a stahnout si ho s trochou snahy.

  V pristi verzi planujeme zmeny uzivatelskeho rozhrani, aby tyto vlastnosti byly snaze objevitelne.

  Michael

Skip to main content