“Nekonečné” možnosti Photosynthu


O tom, že se v USA udály volby, ví snad opravdu každý. Myslím, že se i shodnu s mnohými na tom, že jsme se při nich setkali s opravdu masivním využitím internetu. Použito bylo nejen video, sociální sítě, nejrůznější portály, ale i mnou “ostře sledovaný” Photosynth. Bedlivě jsem tak hlavně pozoroval spolupráci CNN a Microsoftu při využití Photosynthu při inauguraci. Výsledek byl především úžasný proto, že se jedná o kolekci fotek velkého počtu lidí, kteří ve stejném momentu byli na jednom místě.  A přesto, že tato technologie pro mě už není nijak nová, tak asi především z důvodů mé novinářské minulosti, mě tato akce opravdu uchvátila. Myslím, že i pro média se jedná o další originální příležitost, jak zaznamenávat dějiny (podrobné informace o této akci můžete najít na mém PhotosynthCZ blogu).

A nejsem sám, kdo vidí v Photosynthu velký potenciál. Na straně jedné tu jsou partneři, jako například CNN nebo National Geographic, na straně druhé jsem byl oslovován designéry, architekty nebo i podnikateli z cestovních kanceláří. A radost mi udělal i kolega z práce Honza Martínek. Zaznamenal totiž také “kousek” naší české historie - ENTROPU. Kdo by si tak chtěl detailněji prohlédnout toto dílo Davida Černého (díky kterému, jak Honza uvádí, celá Evropa ví, že předsedáme právě my) tak klikněte zde.

Brazilsky bloger Galileu mi pak poslal další zajímavou novinku. Rozhodli se tam totiž využít hardwarové řešení YDreams k prohlížení synthů. Více už pak v tomto videu.

A co vy, máte také nějaký zajímavý synth? Jestli ano, tak neváhejte a pošlete mi link. Ten, který se nám bude nejvíce líbit ocením pěknou knížkou od National Geographic.

-pt-
clip_image001clip_image003clip_image005

Comments (4)

 1. Jelen says:

  Tak jsem si taky vyzkoušel PhotoSynth. Je dělaný z fotek z iPhonu, ale i tak to nevypadá ošklivě.

  Jen je fakt, že mýt pořádný fotoaparát a udělat tak dvojnásobný počet fotek, vypadalo by to lépe.

  http://kalimevole.blogspot.com/2009/02/dnes-jsem-si-pri-obede-pohral-s.html

 2. vyvojar says:

  Ošklivě to určitě nevypadá. S lepším foťákem bych se ale aspoň dozvěděl jaké tam máte ceny ;-))).

  Jelikož máte iPhone, tak vás může zaujmout i tato aplikace: Microsoft Seadragon Mobile pro iPhone (http://photosynthcz.spaces.live.com/blog/cns!F16DAAF0DEF1D21C!567.entry).
  -pt-

 3. Jelen says:

  :-) no ono už mě to ve skutečnosti zaujalo asi dva týdny zpět. A zaujalo mě to dokonce tak, že jsem druhý den v práci usínal:))

  http://kalimevole.blogspot.com/2009/01/deepzoom-1-seadragon-pro-iphone.html

  PS: ceny máme super:))

Skip to main content