Trocha IT směsky


Být členem DPE znamená pohybovat se primárně mezi vývojářskými tématy a vývojáři. A to pro mě, coby bývalého i stávajícího ajtíka a neprogramátora, nebývá vždy zcela jednoduché. Už jenom proto, že mám čas od času přispět na MSDN blog. V takovou chvíli se tak trochu ocitám na tenkém ledě, protože si nejsem úplně jist, co bych měl psát. Nicméně mince má vždy dvě strany a tudíž se nabízí relativně volný prostor pro IT záležitosti i na poli vývojářů. Ostatně každý vývojář má nějaký ten počítač, na kterém pracuje, a tudíž by ho neměly minout novinky i ze světa IT odborníků. A začneme rovnou tou poslední novinkou, která ostatně zčásti naváže na Michalův včerejší post.

V pátek byly uvolněny ke stažení Windows 7 ve verzi Beta1. Souhrn všech nejdůležitějších novinek najdete přímo na webu Windows 7, za všechny můžeme jmenovat nový taskbar, důkladně upravenou bezpečnostní funkcionalitu UAC, nové jádro systému, a samozřejmě přítomnost IE8. Kromě klientské části byl uvolněn ke stažení i Windows Server 2008 R2 Beta 1 a především pak Hyper-V Server 2008 R2 Beta 1.

Nová verze virtualizační platformy Microsoftu pokračujte v trendu serverové virtualizace a přináší několik zásadních vylepšení a novinek. Dovedu si představit, že pokud potřebujete testovat aplikaci na různých operačních systémech, virtualizace vám v tom může vydatně pomoci. A jestli žádnou ještě nepoužíváte, Hyper-V by mohlo být řešením právě pro vás. Inu a v případě, že jsem mimo a plácám nesmysly, tohle berte pouze jako informativní příspěvek z říše IT :).

- KFL
 

Comments (0)

Skip to main content