Jaké byly letošní Developer Days?


Úspěšné! Z výsledků vašeho hodnocení, které bylo součástí dotazníku, jsme obdrželi známku 7, 12 ze škály 1 - 9, kde 1 je nejnižší a 9 nejvyšší hodnocení. Oproti loňskému roku jsme zaznamenali zlepšení vaší spokojenosti s touto akcí. V Brně se sešlo 400 účastníků, v Ostravě 420 a v Praze 500. Celková účast letošních DD byla tedy 1320 vývojářů, vedoucích IT týmů, architektů a studentů. Mediální ohlasy na tuto akci naleznete třeba na Zdrojak.cz nebo Zive.cz.


IMG_3079


Samozřejmě nás zajímaly vaše názory na to, co bychom mohli ještě zlepšit, ať už v souvislosti s touto akcí, či všeobecně v rámci Microsoftu. Pokud vynechám klasiku, se kterou se setkáváme vždy a ve všech průzkumech a kterou soustavně řešíme – zlevnit ceny, zjednodušit licenční politiku a zlepšit technickou podporu, pak se nejčastěji objevovali následující nápady: • více akcí jako je tato (v Brně, Ostravě i Praze)

 • lepší prostory pro konání DD

 • více srozumitelné/praktické/reálné příklady + vzory

 • více prostoru pro otázky bezprostředně po přednášce

 • více webcastů

 • pružnější reakce co do překladů u nových technologií

 • technické semináře pro pokročilé (1x zájem i o zahraniční speakery)

 • zájem o den otevřených dveří – (dělali v minulém roce)

 • úzká spolupráce s lektory kateder informatiky VŠ - umožnit jim rychleji reagovat na vývoj v ICT a programování

 • více članků i ukázek v češtině

Poznámky tohoto tipu se objevili samozřejmě v Praze: • chybí rozdávání prezervativů s logem Microsoftu (Ondra u MSDN stánku je rozdal už v Ostravě a na Prahu nezbylo  - netušila jsem ale, že je to problém :-))

 • nezvat na konference smrdící lidi :-)

Vaše nápady a připomínky si samozřejmě bereme k srdi a plány na příští rok jsou velkolepé! Rozpočet už asi bude míň velkolepý, ale to je bohužel realita. :-) Zkusíme to nějak vymyslet, abychom mohli příští rok zařadit co nejvíce z našich "cool" nápadů, které jsme dali dohromady minulý týden na brainstormingu ohledně DD. Pokud máte nějaké nápady, jak by se dali DD vylepšit, napište nám prosím na náš email: vyvojar@microsoft.com. Díky!


Markéta

Comments (2)

 1. MarekH says:

  Připojuji se k "nápadu" více technicky úzce zaměřených seminářů. Chápu že podobné mostrózní akce přispívají k masovému rozšíření technologií, ale po posledních dvou zjišťuji, že informační přínos pro lidi, kteří se snaží sledovat dění v oboru je mizivý. Při odborných technických seminářích doporučuju si za ně nachat platit, jako filtr proti "kafařům a propiskářům", pak se tam třeba dostanou i lidé co mají opravdu zájem.

 2. Vojtěch Vít says:

  S komentářem výše souhlasím, ale jen částečně. Jsem student a o odborné (i vysoce odborné) přednášky bych měl určitě zájem. Právě bezplatnost (nebo aspoň minimální cena) mi ale umožňuje je navštěvovat při studiu.

  Kdybych si mohl dovolit přednášky za peníze, šel bych do GOPASu. Jenže zaplatit za jedno odpoledne několik tisíc, to je prostě zcela nereálné..:)

  Samozřejmě kdyby to bylo nastaveno nějak rozumně, tj. za přednášku třeba pár stovek, uvažoval bych o tom. Už bych si ale nemohl dovolit navštěvovat i ty přednášky, které mne zajímají spíše proto, abych měl širší přehled (což je vzhledem k propojenosti technologií MS taky docela užitečné).

  Kromě toho moc nerozumím stížnosti, že na odbornější akce chodí hodně kafařů a propiskářů. Co já vím, tak na akcích pořádaných v budově MS v Praze nebo na MFF UK je obvykle dost málo lidí a většinu ty přednášky zcela určitě zajímají. Kafaři a propiskáři tedy chodí spíš právě na ty masovky, které odborníkům mnoho nedají.

Skip to main content