Ohlédnutí za on-line VORT-EXem


robotVšem těm, kteří se zúčastnili on-line VORT-EXu, by v těchto dnech měl dorazit "Thank you e-mail" s Windows Web Serverem 2008. Ti z vás, kteří o VORT-EXu nevěděli, nebo ho nestihli z časových důvodů oznamuji, že na stránkách VORT-EXu budou prezentace k dispozici.


Co si myslíte o on-line konferencích? Přijdou vám praktičtější? Preferujete spíše klasickou konferenci? Proč? Vaše názory mi prosím zašlete sem.


Hezký víkend všem,


Majka

Comments (4)

 1. Jakub says:

  Chtel jsem se Vortexu zucastnit, ale pres veskerou snahu to neslo. Za prve, bylo totalne neprehledne webove rozhrani, ktere nebylo nikterak intuitivni a za druhe, kdyz se mi po pul hodine podarilo najit online prezentaci, tak jsem nic neslysel ani nevidel. Autori si mozna dali praci s propracovanym Silverlight prostredim, ale z uzivatelske stranky absolutne nepouzitelnym.

 2. rm says:

  Mym stejne zkusenosti jako Jakub. To uz je lepsi dat nekde videa s prednaskami ke stazeni… samotne prezentace u praktickych prednasek nic neresi… a obvykle v tomto pripade ani neobsahuji mnoho slidu…

 3. SneakerXZ says:

  Osobně jsem se tam dostal, ale s problémy. Byly problémy s tím, že bežel obraz a nechtělo se to připojit ke zvuku a naopak. Každopádně když už jsem se nějak po deseti pokusech připojil, tak se dostavilo další zklámání. Nekvalitní obraz i zvuk, takže jsem to hned vypnul.

  Bohužel i témata stála za prd…

  Jinak online konference nevím jestli jsou dobré, ale nejlepší je když je normální konference a přednášky jsou nahrány. Nejlépe to bylo udělano z letošního PDC. To fakt tleskám. Člověk si mohl vybrat co chtěl a kouknout na to. Dokonce si stáhnout slidy a když člověk navšítivil blogy přednášejících, tak tam měli i zdrojové přiklady. Možnost vidět záznam přednášky je velice pohodlné jelikož člověk se na ní může kouknout před spaním v posteli a má to stejnou informační hodnotu jako kdyby tam seděl. Je škoda, že český Microsoft neinvistuje do takového řešení jako měli na PDC a nenahrává každou přednášku, která je v Brně či Praze. To bych opravdu ocenil.

 4. Já musím říci, že jsem byl s VORT-EXem spokojen. Webové rozhraní mě rovněž neuchvátilo, méně by bylo rozhodně více a dělat něco jen na "efekt" mi vzhledem k cílové skupině příjde velmi kontraproduktivní. Z mého hlediska je to ale rozhodně krok správným směrem – už si ani nepamatuji, kdy jsem se naposledy utrhl na celý den, abych se fyzicky zůčastnil nějaké akce.  

Skip to main content