Grafy pro ASP.NET a WinForms – zdarma


Microsoft poněku nečekaně (i pro nás z Microsoftu) uvolnil knihovnu pro generování grafů v ASP.NET a WinForms aplikacích. Více informací najdete na blogu Scotta Guthrieho.

Zmíněné vizualizační prvky vycházejí z technologie získané akvizicí části firmy Dundas zhruba před rokem. Budou součástí .NET frameworku 4.0, se kterým budou také plně podporovány.

Michael

Comments (13)

 1. Ondřej says:

  Ty grafy vypadají dobře, ale myslím že většina vývojářů (včetně mě) by ocenila spíše Ribbon UI jako součást Windows Forms.

 2. vyvojar says:

  Ribbon je k dispozici pro WPF zde: http://www.codeplex.com/wpf…. nezapomente pred pouzitim podepsat Office UI licencni ujednani zde: http://msdn.microsoft.com/cs-cz/office/aa973809(en-us).aspx

 3. Ondřej says:

  Vámi uváděný Ribbon je pouze pro WPF (bude součástí Frameworku 4.0), já měl na mysli Ribbon pro Windows Forms, které je pořád ještě více používané než WPF (a myslím že bude ještě dlouho).

 4. vyvojar says:

  Ribbon pro Win Forms jsou v soucasne dobe dodavane od tretich stran.

 5. Ondřej says:

  Ano, ale ty které jsou zdarma jsou nepoužitelné a ty které jsou komerční tak jsou drahé. Takže zbývá použít ten Microsoftí WPF Ribbon ve Windows Forms pomocí ElementHostu.

 6. vyvojar says:

  Windows 7 obsahuji Windows Scenic Ribbon API. Postupem casu se k temto API objevi Managed wrapper a tez se uvazuje o pripravu techto API pro Windows Vista.

 7. Ondřej says:

  Windows 7 je zatím v nedohlednu a stále mnoho uživatelů používá Windows XP, takže zase nic. Tím wrapperem myslíte něco Microsoft oficiálního nebo něco 3rd párty?

 8. vyvojar says:

  Jedna se o .NET wrapper primo od spolecnosti Microsoft.

 9. Ondřej says:

  Výborně. Bude to součást .NET Frameworku 4.0 nebo to bude samostatný produkt (ten wrapper)?

 10. vyvojar says:

  To neni v soucasne dobe uplne presne jiste. Ocekaval bych spise, ze to bude soucasti Windows SDK 7.

 11. Jakub says:

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, je potřeba něco speciálního nainstalovat na vlastní server, aby chart control v pohodě chodil? Předem děkuji za odpověď.

 12. vyvojar says:

  Staci jenom ta .dll s grafy (+ v .config souboru lze konfigurovat cestu k docasnym souborum.

Skip to main content