Co má společného Metro s DPE?


Zkuste si tipnout. Že by DPE hloubilo tunely pod Prahou, nebo ještě lépe, že bychom pekli ty dobré metro dortíky? Myslíte si, že Metro a DPE nemají nic společného? Omyl, mají. Je tu pátek a s ním představení dalšího člena DPE týmu. Pracuje na pozici Partner Technical Readiness, v popisu práce má krom jiného i program pro partnery → Metro a jmenuje se Michal Neuwirth.


Michal_N


Oficiální verze:


Počítačům ze začal věnovat přibližně ve 4. třídě, kdy se poprvé setkal s jazykem Karel na IQ 151. Dodnes prý vlastní Atari 800 XE, u kterého strávil hodiny a hodiny programováním hlavně her, které nikdy neopustily šuplík :)


Vystudoval MFF - UK obor Informatika se zaměřením na Databázové systémy. Během studií se podílel na vývoji on-line systému TourWeb pro cestovní kanceláře IdealTour a Globtour.  


Hned po ukončení vysoké školy nastoupil do české pobočky společnosti Microsoft. Michal je v rámci DPE týmu odpovědný za šíření nejnovějších vývojových technologií (WPF, Windows Live Services, Silverlight, Live Mesh, Expression Studio) mezi vývojářské společnosti, webové agentury, designérká studia a ISV.


Neoficiální verze:


Jaký Michal je? Hodně o něm prozrazuje jeho oblíbené motto: Existuje pouze 10 typů lidí. Ti, kteří rozumí binární soustavě a ti, kteří jí nerozumí. Má velmi dobrý smysl pro humor, nepokazí žádnou legraci a na věci, co se dějí kolem má vždy vlastní názor. Nemá rád nefér jednání a úskočnost. Žije v pohádkovém kraji blízko lesa Řáholce a z nás všech to má nejdál domů.


Ze soukromí mohu prozradit, že Michal patří také mezi ženáče a zároveň i hrdé tatínky. Mezi jeho koníčky patří rodina, hraní her on-line,na PC či XBOXu, příroda a sport (běh a plavání). Závodně dělal potápění a atletiku.


Co rád čte? Sci-Fi a Dark Fantasy.


A jaký je Michal kolega? Znám ho něco málo přes dva roky a spolupracovali/spolupracujeme spolu na několika projektech právě pro vás. Michal je ten, kdo vždy poradí a pomůže. Pamatuji si na svůj první den v DPE, kdy jsem si neuměla pořádně ani nakonfigurovat NTB a byl to právě Michal, kdo pomohl. V rámci DPE o něm kolegové mluví jako „náš mladej“ :-).


Kde se s Michalem kromě tohoto blogu můžete setkat? Určitě na našich seminářích, akcích jako jsou Innovation Days, Partnerská konference, Developer Days a třeba i na jeho blogu.


Všem přeji hezký víkend!


Majka


 

Skip to main content