Listopadový .NET Zpravodaj


Pro naše vývojáře, softwarové architekty a IT odborníky je připravován lokální e-mailový zpravodaj o architektuře a vývoji .NET aplikací. Vychází v elektronické podobě jednou měsíčně v českém jazyce jako lokální MSDN Newsletter. Pokud nejste k jeho odběru přihlášeni, je možné tak učinit na této adrese.

Listopadové číslo vyjde příští týden, přinášíme vám na proto na našem blogu alespoň jeho úvodník.

Na PDC 2008 to opravdu stálo za to

Běžné vývojářské konference se konají většinou každý rok. Professional Developer Conference však ne. Tentokráte jsme čekali 3 roky a výsledek stál z to. Microsoft zde pootevřel dveře své vývojářské kuchyně a předvedl novinky, které na dlouhá léta ovlivní celou řadu produktů a služeb.  Pravděpodobně nejvíce očekávanými informacemi byly první zprávy o připravované verzi Windows 7. Nejvíce se dnes můžeme, vedle PDC, dozvědět na blogu Windows 7 týmu, na MSDN stránkách nebo na stránkách produktu. Pro většinu odborné veřejnosti bylo určitě překvapením souběžné ohlášení nové větve Windows pod názvem Azure™. Tento nový operační sytém běžící v internetovém oblaku, nikoli na našich PC, a je součástí celé platformy internetových služeb, kterou jsme souhrnně nazvali Servisní platformu Azure™. Vývojářskému uchu určitě neunikly zprávy o chystané nové verzi .NET Framework 4.0, která významně rozšiřuje možnosti dvou součástí frameworku – WCF a WF. Společně byla také ohlášena řada rozšíření pro Windows Server pod názvem Dublin, které umožňují na IIS snadně hostovat, škálovat a spravovat aplikace integrující workflow nebo communication služby.

PDC byl svátkem i pro ostatní produkty a technologie, které po dlouho dobu čekaly v redmondských dílnách. V první řadě bych určitě jmenoval zpřístupnění Surface SDK a emulátoru toho magického zařízení. Neméně důležité byla i představení podpory paralelního programování nebo budoucnosti jazyka C#. Vyjmenováním všech novinek bych asi zabral celý dnešní .NET Zpravodaj a tak uvedu na závěr ten nejlepší odkaz – záznamy z celé konference PDC 2008.

 

Přeji pěkné sledování,

 

Dalibor Kačmář

Platform Stategy Advisor

 

Comments (1)

Skip to main content