VSTS Development a Database Edition se slučují v jeden produkt


V roce 2006 se objevila nová edice VS Team Database (dnes VSTS Database Edition), která nabízí podporu pro životní cyklus vývoje nad databází - verzování schématu objektů, refactoring, generování dat, porovnávání, testování, nasazení apod.

Většině vývojářů se její funkčnost líbila, ale byli nespokojeni se způsobem licencování - aby bylo využití nových funkcí praktické, musel mít tuto edici každý vývojář v týmu. Pokud už měl jinou týmovou edici, znamenalo to de facto přechod na nejdražší edici Team Suite, což bylo pro mnohé finančně nedostupné. Změnit způsob licencování nebylo v naší kompetenci, přesto jsme se všichni v ČR snažili při každé příležitosti upozorňovat na jeho nedostatky. Jsme rádi, že jsme tím - doufejme - alespoň trochu přispěli ke změně v licencování tohoto produktu, oznámení najdete v textu Visual Studio 2010 and .NET Framework 4.0 Overview.

V praxi to znamená, že v příští verzi Visual Studio 10 bude pouze jeden produkt VSTS Database+Development (jméno bude jiné), samostatné produkty zaniknou. A nejlepší zpráva nakonec - pro současné vlastníky edice VSTS Database nebo VSTS Development s platnou MSDN subskripcí jsou počínaje 1.10. k dispozici ke stažení na MSDN Downloads oba dva produkty.

Současným předplatitelům Visual Studio Professional s MSDN subskripcí pak doporučujeme zvážit licenční přechod na tuto edici - za vynaložené peníze navíc dostanou 2x více funkcí než tomu bylo dříve.

Dodatečně doplněno: Otázky a odpovědi ke sloučení edicí, Další otázky a odpovědi

Michael


Comments (2)

  1. Jak jsme již uvedli , VSTS Development a Database Edition se slučují v jeden produkt. Pro současné majitele

Skip to main content