Developer s vařečkou


Je tady představení dalšího člena DPE týmu. Na psaní tohoto postu jsem se opravdu těšila. Proč? Kolega, o kterém vám budu vyprávět, má zajímavého koníčka. Tentokrát vás seznámím se Štěpánem Bechynským, který pracuje na pozici Developer Evangelist.


 Oficiální verze:


Štěpán Bechynský


Náplní jeho práce je osvěta mezi programátory směrem k novým technologiím. Zjednodušeně řečeno, připravuje vývojáře na to, co bude na trh uvedeno za půl roku až rok. Takže .NET Framework 3.5 je z jeho pohledu zastaralá technologie :). V letech 1995 až 2006  pracoval jako programátor a lektor na volné noze. Dále pak pracoval pro české i mezinárodní společnosti a školil vývojáře ve společnosti Gopas. Podílel  se na projektech na různých platformách (Windows, Linux), v různých jazycích (VBA, Visual Basic 6.0, PHP, Perl, JAVA, C#) a různě velkých týmech – od „jednomužných“ až po tým o 15 lidech.


 


 


 Neoficiální verze: 


HPIM1860Štěpána znám přibližně dva roky a několika slovy řečeno: "Štěpán je muž mnoha tváří". Během semináře, přednášky nebo workshopu dokáže zaníceně vyprávět o Office Open XML, Windows Live, Silverlight, Visual Web Developer, Expression tools a dalších Microsoft technologiích. Jezdí na dětské tábory a letní školy zaměřené na IT. Je dobře znám i PHP komunitě. Píše i články do odborných IT časopisů, účastní se vývojářských komunitních akcí, a žádná novinka ve světě IT a moderních technologií mu neunikne.


Jaký Štěpán je? Pohodář, milovník piva a hlavně evangelista každým coulem. Hodně cestuje. Například minulý týden v úterý a ve středu přednášel v Mnichově, ve čtvrtek v Brně a v pátek jste se s ním mohli potkat v Bratislavě. Štěpán patří také do kategorie ženáčů a tatínků. Doma na něj trpělivě čekají, jak on říká, jeho tři kočičky. Poslouchá Tři sestry a Kabáty.


A jaký je kolega? Na Štěpána se můžete spolehnout. Co slíbí, to splní. Hraje fér.


Jeho vášní je vaření. Pro velkou část mužské populace je kuchyň místo, kde se raději nevyskytují, a když už, tak velmi sporadicky např. při vaření kávy. Štěpán je pravý opak. Navštěvuje velmi specializované kurzy vaření, pořádané českými elitními kuchaři v Pražském kulinářském institutu. Není pro něj problém uvařit klasické české jídlo a umí připravit např. i sushi. Když vypráví o přípravě různých jídel, každému z nás, se sbíhají sliny na jazyku.


Speciálně pro náš blog, jsem Štěpána požádala o jeho oblíbený recept:


"Vzhledem k tomu, že jsem masožrout, bude se jednat o úpravu masa. Jak jinak než steaku. Zásadní je výběr vhodného masa. Rovnou říkám, zapomeňte na balíček masa v hypermarketu s nápisem steak. Většinou se jedná o hovězí kýtu, která umí ztvrdnout na kámen. Pokud máte na výběr, doporučuji svíčkovou, optimálně jihoamerickou. Český Angus je také velmi dobrý. Steaky nakrájejte kolmo na vlákna masa cca na tloušťku tří prstů. Maso nenakládejte a hlavně nesolte dopředu. Bohatě stačí maso posypat čerstvými bylinkami a nechat chvilku odležet při pokojové teplotě. Mezitím vyhřejte troubu přibližně na 130 stupňů a rozpalte pánev, jen o něco vetší než je kus masa. Pánev rozpalte, co to jde. Maso posolte a opečte ze všech stran, aby se maso zatáhlo. Při manipulaci s masem ho nesmíte propíchnout. Vytekla by šťáva. Maso pak přendejte do trouby a nechte dodělat. Tím bude maso udělané rovnoměrně. A na jak dlouho? To záleží na tom, jak moc udělané maso chcete mít. Jak je maso udělané, se pozná podle toho, že ho zmáčknete prstem a čím je „tvrdší“ tím je víc udělané. Bohužel je to otázka praxe onu "tvrdost" odhadnout. Je lepší maso udělat méně, protože cestou na talíř a ke strávníkovi ještě trochu dojde."


Takže pánové vývojáři, designéři, gafici, IT specialisté, chopte se vařeček a pro svou drahou polovičku připravte romantickou večeři!


Hezký den,


Majka

Comments (1)

  1. Dne 28.1.09 (Praha) a 4.3.09 (Brno) proběhla M icrosoft D esign A cademy (MDA 2.0), a tak je na čase,

Skip to main content