Seznamte se s …


Je to tady. Jak jsem slíbila, je tu rubrika Drbárna a s ní seznámení s jedním z nás. Když jsem přemýšlela nad tím, koho vám představím nejdříve, zvolila jsem jednoho z " DPE nováčků". Pracuje na pozici Designer and Enthusiast Evangelist a jmenuje se Petr Tichý.


Oficiální verze:


Petr Tichy


Jeho úlohou je především navázání a prohloubení vztahů a spolupráce s komunitou designérů, blogerů a příznivců moderních technologií – Expression Studio, Pro Photo Tools, Photosynth, Windows Live Services, Silverlight.


Petr má cca 15 let praxe v celé řadě médií a multimediálních projektů. Za zmínku stojí například zkušenosti z Warner Bros Studios, pro které pracoval během svého sedmiletého pobytu v Austrálii. Kromě vytváření digitálních a vizuálních efektů pro hollywoodské filmy, pracoval také jako designer multimediálních projektů, televizní režisér a přednášel videožurnalistiku na Griffith University. Po návratu do České republiky poté pracoval jako moderátor hlavních zpráv TV Prima.


Petr vystudoval Digital Media Production na Queensland Colleage of Art a následně Masters in Film and Television Studies na Griffith University. Mezi jeho největší zájmy patří 3D, DFX, nová média.Neoficiální verze:petr_barunkaTo, že je Petr Tichý, vůbec neznamená, že je pořád tichý. Naopak. Sedí naproti mně, a tak to určitě mohu potvrdit. Když je chvilka, dokáže velmi poutavě vyprávět o zážitcích z Austrálie, nebo z televizního prostředí. Odpovídá tomu i jeho motto: Nejtěžší je odpovídat na mlčení. Má rád legraci a umí si udělat i legraci sám ze sebe, což v dnešní době není obvyklé a hodně se cení.


Také je novopečeným tatínkem. V červenci se Báře a Petrovi narodila Barborka. Rozšířili tak řady malých Microsofťánků. Pokaždé, když o svých princeznách povídá, celý září. Je to ten typ muže, který nemá problém miminko vykoupat, nebo přebalit. A jaký ještě je? Extravert, kreativec co má rád výzvy a zdravé soutěžení.


Jinak se o Petrovi dá řici, že je neustále v centru dění. A kde se s ním můžete setkat alespoň on-line? Příznivci moderních technologií naleznou tipy, triky, novinky na tomto blogu a připravuje i blog pro designery.


 


Všem přeji krásný a snad i slunečný víkend,


Majka

Comments (0)

Skip to main content