"Servonauti" 2008 Kit a Visual Studio 2008 Professional Trial vs. Visual Studio Standard


Při jarním uvedení produktů Microsoft Visual Studio 2008 SQL Server 2008 a Windows Server 2008 se účastníkům rozdávalo balení zkušebních verzí výše uvedených produktů. V balíku bylo také přiloženo DVD Visual Studio 2008 Professional 90-Day Evaluation. Bohužel, na velké části rozdaných obalů nebylo uvedeno, že se v případě Visual Studia nejedná o 90-ti denní Trial verzi Professional edice ale omylem je na obalu i přiloženém klíči zmiňováno Visual Studio Standard. Visual Studio Standard však neexistuje jako Trial verze a není ani možné jej nikde stáhnout pro účely testování a ověřování. Účastnící tedy opravdu získali pouze tři časově omezené zkušební verze uváděných produktů. Uvedený "Standard" klíč nelze použít a po uplunutí 90 denní lhůty trial DVD přestane být funkční.

Obal DVD Obal DVD

Rádi bychom se za tyto zmatky všem omluvili.

Jiří Burian

Comments (1)

  1. BorekB says:

    Taky mě to překvapilo, zvlášť když jsem na nějakém US blogu shodou okolností četl, že VS Standard bylo součástí balíčku rozdávaného na heroes happen here. Osobně jsem čekal, že po uplynutí zkušební lhůty bude stačit zadat produkt kód pro verzi Standard a VS se automaticky downgraduje, ale to (jak píšete) nefunguje.

    Jen tak pro zajímavost – mohli byste vysvětlit, co tedy onen žlutý kód na rozdávaném balíčku znamená? Je to jen nějaký omyl nebo by pasoval k originálnímu DVDčku s VS Standard? (Až doteď jsem si myslel, že všechny edice VS se instalují z jednotné binární distribuce a správná edice se zvolí podle zadaného produktového kódu.)

Skip to main content