Win The Web – 24 hodinový soutěžní maraton v programování má vítěze


Dovolte mi letmé ohlédnutí za 24 hodinovým maratonem v programování, který probíhal o víkendu 17. - 18. 5. 2008. A jak to probíhalo? V sobotu ráno se v "Akvárku" sešli všichni účastníci resp. týmy. Po registraci a instalaci PC byl v 11:30 zadán hlavní úkol - vytvořit webovou aplikaci na sledování vozidel. Hotová a hlavně funkční aplikace se odevzdávala v neděli v 11:00. Během maratonu soutěžící dostali ještě dva další mini úkoly - vytvořit Tamagochi a Promo site. Úkoly byly soutěžícím v rámci všech zúčastněných zemí oznámeny vždy ve stejný čas. Tento scénář byl pro všechny země až sem shodný.

Microsoft Silverlight

A co navíc jsme pro soutěžící připravili? Bylo třeba si trošičku protáhnout kostru, pročistit mysl a poodhalit i něco málo za zákulisí fungování Microsoftu.

A tak se jezdilo autíčkama na ovládání (časovka, obtížnost tratě), hrál se fotbálek, proběhla hodina pravdy o programování nejen v Redmondu s Vítkem Karasem (Senior Vývojář).  Kdo se nechtěl hýbat a měl chuť, mohl si zahrát na XBOXech. Také jsme účastníky provedli po Microsoftu. Líbila se jim Super kancelář a okouzlil je i výhled ze střechy. Během prohlídky jsme neopomněli zmínit i náš slang alá hyena.

WTW auticka WTW fotbalek WTW 001 (2)

   WTW XBOX2 chalupa a WTW 477 WTW unava 2

Čas ubíhal, bylo krátce po půl třetí v neděli ráno a na všech začínala být vidět únava. Abychom se provětrali, vydali jsme se hledat Computer Cache #4, která je skrytá v blízkosti Microsoftu. Po úspěšném nalezení se opět všichni vrátili k zadaným úkolům. Ráda bych zmínila fakt, že atmosféra v Akvárku byla příjemná, zdravě soutěživá, ale i plná tolerance a pochopení. Ono strávit 24 hodin s  neznámýni lidmi, bez spánku a ještě odevzdat splněný úkol není zase až tak snadné.

V neděli ráno proběhla rozcvička, která sice mohla být šokem pro kolemjdoucí, ale my jsme ji uvítali.

   WTW - cvicime

Zde musím podotknout: "Klobouk dolů všem!" - nikdo nespal, všichni programovali, pracovali na zadaných úkolech, nebo se účastnili nějaké té naší "aktivity". 

V neděli po odevzdání hlavního úkolu nastala práce porotců. A jak to dopadlo?

Za Českou republiku bylo pořadí následující:

1. místo: tým Helios (Marek Fiala, Martin Pospíšil, Patrik Grygar)

2. místo: tým Code4Fun (Andrew Kazyrevich)

3. místo: tým dotNETfellas (Michal Pavelčík, Petr Trnák, Jaromír Pešout).

V rámci CEE se české týmy umístili takto: na pátém místě tým  Helios a na šestém tým dotNETfellas. Více info o celém průběhu soutěže naleznete zde.

Jinak bych chtěla poděkovat úplně všem co tu ten víkend byli!

Majka

Skip to main content