LINQ-to-SQL pro běžné smrtelníky


Ve čtvrtek, 5. 6. od 18h bude v Brně v Microsoft Inovačním centru přednášet náš MVP Michal Valášek. Pokud vás zaujme téma, zaregistrujte se zde.

Microsoft Innovation Center

Každý o tom mluví: LINQ, LINQ-to-kdeco... Co je to vlastně zač a k čemu je to dobré? Mám to používat a nebo se na to vykašlat, protože za chvíli přijde nějaká další technologie a tohle bude zapomenuto? Připravil jsem přednášku LINQ pro běžné smrtelníky, která je určena právě těm, kdo si kladou výše uvedené otázky. Je tedy určena absolutním začátečníkům, kteří se dosud s novou verzí C# a LINQem nesetkali a chtějí vědět, co to všechno umí, jak se to dá používat a k čemu je to vlastně dobré.Zaměříme se především na LINQ-to-SQL, což je v podstatě O/R mapper vestavěný v .NETu. Podíváme se, jak se dá prakticky využít, rozšířit jeho funkčnost a letmo též na nové prvky LinqDataSource a ListView, dostupné v ASP.NET 3.5.

Tato akce volně souvisí s přednáškou Štěpána Bechynského Novinky v C# 3.0 - Štěpán se zaměří na "jazykovou" část věci, já na tu "objektovou".

Markéta

Comments (0)

Skip to main content