Nové webcasty k dispozici (C# a LINQ; Mobilní aplikace; LINQ pro SQL, XML a Objects)


Uvěřejnili jsme další webcasty zaměřené na nejnovější technologie:

 

Novinky v jazyce C# 3.0 a LINQ to Objects

Datum: 18.3.2008, čas: 1:20:04, velikost: 56,3 MB
C# 3.0 a dotazovací jazyk LINQ jsou základní náplní tohoto webcastu. Postupně vás seznámí s principy integrovaného dotazovacího jazyka s názvem LINQ, který dovede identickým sémantickým i syntaktickým způsobem pracovat s libovolným datovým zdrojem - ať jde o pole objektů, ADO.NET zdroje nebo XML soubor. Aby mohla být tato technologie do jazyka C# integrována, muselo dojít k jeho významnému rozšíření.

 

Práce s offline daty v mobilních aplikacích

Datum: 18.3.2008, čas: 0:52:44, velikost: 36,2 MB
Největším úskalím při vytváření aplikací pro mobilní uživatele je zajištění aktuálních dat a jejich synchronizaci s „velkým“ SQL serverem. Společnost Microsoft nabízí technologie pro tvorbu mobilních aplikací: .NET Compact Framework 3.5, SQL Server Compact Edition 3.5 a Sync Services pro synchronizaci dat. V rámci prezentace si stručně představíme tyto technologie a ukážeme si jak je využít pro tvorbu mobilních aplikací.

 

LINQ pre SQL Server, XML a datasety (v slovenčine)

Datum: 18.3.2008, čas: 1:09:47, velikost: 40,0 MB
Nové prvky v jazykoch C# a Visual Basic.NET otvárajú nové možnosti pre prácu s dátami, ktorá je základnou vývojárskou úlohou. Technológia LINQ v kombinácii s novými rozšíreniami .NET frameworku umožňuje efektívnejšie a oveľa jednoduchším spôsobom pracovať s relačnými dátami v SQL serveri, XML dokumentami a datasetmi. Vývojár tak nemusí písať iba nezáživný kód, ale môže sa venovať kreatívnejším úlohám.

 

Michal N.

Comments (0)

Skip to main content