Edice VS pro databázové profesionály – jak a kde ji získat…


7.12.2006 byla uvolněna nová edice Visual Studio 2005 Team Edition for Database Professionals (dále jen VSDBPro). Pokusím se shrnout jak se dá získat a nainstalovat.

Trial verze

Je 20 MB download – add-on databázových věcí do Visual Studia, volně ke stažení zde. Lze ho nainstalovat výhradně na dosavadní edici Team Suite (buď na plnou verzi, anebo na 180-denní Trial verzi, která je ke stažení zde). Na žádnou jinou edici nejde (alespoň podle dokumentace) nainstalovat.

Plná verze

Je cca 4 GB DVD – obsahuje Visual Studio 2005 Professional, Visio 2003 for Enterprise Architects, MSDN Library December 2006, Visual Studio Tools for Office a konečně 20 MB adresář s nástroji VSDBPro. Po technické stránce je oněch 20 MB add-on, který lze přiinstalovat na Visual Studio 2005 Professional, Team Architect, Team Developer, Team Tester anebo Team Suite (pokud žádný z těchto produktů nemáte, nainstalujte si verzi Professional ze zmíněného DVD).

Produkt lze získat následujícími způsoby:

  • Pokud nemáte žádnou edici, můžete si ho zakoupit. Certifikovaní partneři budou mít 20% slevu oproti Open ceníku, podobně jako u ostatních produktů.
  • Pokud máte edici Professional s MSDN Premium, můžete při splnění některých speciálních podmínek upgradovat na vyšší verzi (step-up).
  • Pokud máte edici Team Architect, Team Developer anebo Team Tester (vše s MSDN Premium), můžete si po omezenou dobu tří měsíců od uvedení změnit svoji edici na VSDBPro.
  • Pokud máte edici Team Architect, Team Developer anebo Team Tester, můžete si VSDBpro přikoupit ke své edici. Pokud ale máte jednu z těchto edicí s MSDN Premium, je výhodnější přechod na Team Suite, kde za podobný peníz získáte vlastně všechny existující edice (Architect/Developer/Tester/Database Professional).
  • Pokud máte edici Team Suite s MSDN Premium, můžete si DVD stáhnout již dnes na MSDN downloadech.

Aktualizovaná MSDN Library

MSDN Library byla aktualizována o věci kolem VSDBPro a další novinky. Edici December 2006 mají ke stažení všichni MSDN předplatitelé, eventuálně jim přijde i na DVD.

SQL Server 2005

VSDBPro vyžaduje pro svoji práci lokální instalaci SQL Serveru 2005 edici Enterprise, Evaluation (180 dní), Developer anebo Express. Express není ideální, neboť nepodporuje všechny možné typy objektů ve schématu SQL (např. partition function apod.). Doporučuje se edice Developer, která je součástí MSDN předplatného, navíc je obsažena i v krabici VSDBPro.

Bližší informace získáte na Informačním centru MSDN pro Českou republiku.

Michael

Comments (2)

  1. Na oficiálním blogu české jednotky pro podporu vývojářů jsem dal příspěvek

  2. Chápu to tedy správně tak, že pokud mám MSDN Premium Subscription a Team Architect, musím si stejně stáhnout ty 4 GB, i když fakticky potřebuju jenom těch 20 MB?

Skip to main content