Microsoft DreamSpark Premium programına ücretli – ücretsiz üyelik süreci


DreamSpark Standart ve DreamSpark Premium programları ve kapsamları hakkında bilgi için önceki yazıma başvurabilirsiniz.

Başvuru koşulları/gerekenler:

  1. Akredite olmuş Kolej, Lise yada Üniversite STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) bölümlerinden biri adına başvurulabilir.
  2. Başvuruyu önceki maddede sıralanan eğitim kurumu adına yapabilecek yetkide olmak (Bölüm başkanı, Lise Müdürü vs. yada yöneticinin bilgisi dahilinde bilgi işlem sorumlusu vs.)
  3. Ücretsiz Dreamspark Premium hizmeti için promosyon kodu. Promosyon kodu eğitim kurumlarının toplu lisans alımları gibi süreçlerde, alınan lisansların kapsamına göre kurum yetkilisine verilebiliyor. Bilgisayar mühendisliği bölümü adına başvuruda bulunacak yetkililer yardim@msakademik.net adresinden promosyon kodu talebinde bulunabilir.

 

Başvuru adımları:

1) Internet gezgininizin adres çubuğuna http://www.dreamspark.com yazarak Dreamspark program adresine gidiniz (resim 1).

Resim 1: Dreamspark anasayfa.

 

2) Ana sayfada yer alan "Academic Institutions" bağına tıklayınız. DreamSpark Premium programına başvuru için gerekli kriterlere sahip misiniz? 3 adımlı başvuru sayfasının 2. adımının ("2. Check Eligibility") sonundaki tablodan kontrol ediniz (resim 2).

 

Resim 2: Başvuru için uygunluk kriterleri.

 

3) "Continue to Step 3: Enroll" bağına yada direkt "3. Enroll" tab ına tıklayınız. Sayfa başında yer alan "Select your country" bölümünden Türkiye'yi seçiniz. Ardından Dreamspark Premium alanında "select this subscription" seçiminde bulunup sağ alt köşede yer alan "Continue" düğmesine tıklayın (resim 3).

 

 Resim 3: Başvuru başlangıç adımı.

 

4) Süresi dolan mevcut program üyeliğini yenilemiyorsanız, yeni bir başvuru yapıyorsanız karşınıza çıkacak pencerede "YES" seçimini yapıp "Continue" düğmesine tıklayın (resim 4).

 

Resim 4: Başvuru türü.

 

5) Bir sonraki adımda eğitim kurumunuz hakkındaki bilgileri ve varsa promosyon kodunuzu girin (şekil 5) ve "continue" düğmesine tıklayarak sonraki adıma geçiniz.

Resim 5: Eğitim kurumu bilgileri ve promosyon kodu.

 

6) Yeni açılan pencerede eğer promosyon kodu girdiyseniz eğitim kurumunuza özel fiyat seçeneklerini göreceksiniz. Bu pencerede size uygun seçeneğin yanında yer alan "Buy" düğmesine tıklayarak sonraki adıma geçiniz.

Aksi belirtilmedi ise "1 Year Electronic Delivery" (listedeki ilk madde) seçimini yapmanızı öneririz.

 

Resim 6: Fiyat seçenekleri.

 

7) Sonraki adımda Microsoft hesabınız ile sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Burada kullanacağınız Microsoft hesabınızın kişisel değilde kurumsal bir hesap olmasını öneriyoruz.

Örnek: AD.SOYAD@hotmail.com değilde UniversiteAdi@hotmail.com benzeri bir format kullanmanızı öneririz.

Resim 7: Microsoft hesabı ile sisteme giriş.

 

8) Sisteme giriş yaptıktan sonraki adımda İletişim bilgilerinizi girmeniz gerekecek. Buraya kurum yöneticisi yada yöneticinin onayladığı kişi ve kurum bilgileri girilmeli.

 

 Resim 8: Başvuran kurum bilgileri giriş ekranı.

 

 

9) Son olarak girdiğiniz bilgilerin doğruluğu ve size sunulan sözleşmeyi okuyup onaylanmanız istenecek. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra sayfa sonunda yer alan "Place Order" düğmesine tıklayarak siparişinizin sisteme kaydını gerçekleştirin.

Resim 9: Başvuru bilgilerinin kontrolü ve sözleşme ekranı.

 

 

10) Son adımda ise başvurunuzun başarı ile sisteme girişinin yapıldığına dair onay mesajını göreceksiniz.

 

 


Comments (1)

  1. Bilgehan KAYA says:

    Merhaba Mustafa Bey,

    Ben Dreamspark Premium üyeliği hakkında size bir kaç soru sormak istiyordum. Okulum Dreamspark Premium üyeliğini başvuracak ama faturalandırma süreci hakkında bazı soruları var. Size sorum satın alış için okula önce bir fatura gelmesi gerekiyormuş, o faturaya göre okuldan para çıkışı olacakmış. Bu fatura sürecini Dreamspark'dan normal başvuru yaparak sağlayabiliyor muyuz acaba?

Skip to main content