BizSpark – już jest


Wczoraj nadeszła wiekopomna chwila - przygotowywany od kilku miesięcy w zaciszu microsoftowych biurek projekt BizSpark ujrzał światło dzienne. Od 17. listopada, mniej więcej 2 tygodnie po uruchomieniu inicjatywy w Stanach Zjednoczonych również polskie start-upy mogą korzystać z praktycznie nieograniczonego dostępu do naszych technologii. Taki ruch, choć ze zrozumiałych względów bardzo ryzykowny, świetnie wpisuje się w atmosferę globalnego kryzysu i mocno liczę, że stanie się isotnym głosem w dyskusji o kosztach wytwarzania oprogramowania i szansach dla nowych przedsiębiorstw. Czym jest BizSpark? • z perspektywy programisty - możliwością wykorzystania do celów komercyjnych pełnej palety naszych sztandarowych produktów, na czele z Visual Studio Team System i Team Foundation System.

 • z perspektywy wdrożeniowca - w przypadku budowy rozwiązań hostowanych, darmowym wykorzystaniem naszej platformy, m.in. Microsoft Windows Server, Microsoft SQL Server czy Microsoft Office SharePoint Server. Przez 3 lata, bez żadnych limitów!

 • z perspektywy biznesmena - szansą na nawiązanie kontaktów z potencjalnymi inwestorami, uzyskanie porad prawnych, marketingowych czy po prostu dotarcie do klienta. Temu służyć ma sieć lokalnych i globalnych partnerów biznesowych (network partners).

Więcej szczegółów znaleźć można w oficjalnej notce prasowej oraz przewodniku. Jak zacząć? To proste, wystarczy skontaktować się z jednym z regionalnych partnerów. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem również bezpośrednio, jako polski koordynator programu BizSpark.


Aktualizacja: Zachęcam do zapoznania się z nieoficjalnym FAQ programu.

Comments (15)
 1. przedszkole says:

  całkiem ciekawe. pozdrawiam adam

 2. Krzysiek says:

  Mam jedno pytanie:

  "To enroll, you must be sponsored by a BizSpark Network Partner" – jakie wymagania trzeba spełnić aby zostać "sponsorowanym" przez jednego z partnerów?

 3. Słowo "sponsored" nie oddaje do końca realiów – partnerzy przeprowadzają po prostu walidację na zgodność z programem, a więc:

  1. Działalność prywatna

  2. Poniżej 3 lat na rynku

  3. Poniżej 0,5 mln USD przychodu rocznie.

  Dodatkowo oczywiście można ubiegać się o benefity biznesowe oferowane przez partnera (choćby kwestie opieki merytorycznej, dofinansowania) – w takim przypadku zapewne lista kryteriów ulegnie rozszerzeniu.

 4. Arek says:

  A jak to jest z tą opłatą ? Każy musi zapłacić po 3 latach te 100 $ ? Czy tylko osoby wcześniej wystepujące z programu ?

 5. Tylko ci, którzy przetrwają te 3 lata. Dość powiedzieć, że w tej chwili nie ma jeszcze żadnej procedury realizującej płatności.

 6. Bart says:

  Jestem zainteresowany przystąpieniem mojej instytucji jako Network Partnera. Jak wyglądają w praktyce obowiązki Network Partnera programu? Jak duże środki osobowe musiałbym zaangażować do obsługi programu, żeby sprostać wymaganiom? Czy może zajmować się tym osoba, która poświęca na to kilka godzin miesięcznie, kilka godzin tygodniowo czy może więcej?

  Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

 7. Poproszę w tej sprawie o kontakt mailowy, z przyjemnością wyjaśnię niuanse: michal(kropka)zylinski(maupa)microsoft(kropka)com

 8. Przemek says:

  Witam,

  Mam pytanie odnośnie wymogu maksymalnie 3 lat prowadzonej działalności: Jeżeli ja mam zarejestrowaną działalność od 4 lat, ale faktycznie działalność nie była prowadzona – nie mam żadnych zdarzeń gospodarczych, żadnych przychodów ani wystawionych faktur, to czy kwalifikuję się do programu, czy nie?

  Pozdrawiam,

  Przemek

 9. Zgodnie z przewodnikiem po programie okres działalności gospodarczej interpretowany jest jako "in business for 3 years". Staramy się podchodzić do tego elastycznie – jeśli więc firma miała charakter wyłącznie papierowy (np. zawiesiliśmy działalność) – nie jest to "in business".

 10. leszekw says:

  Czy mógłbym uzyskać odpowiedź na pytanie dotyczące licencjonowania produktów. Mianowicie co oznacza: "25 members per startup" oraz jak się przedstawia sytuacja jeśli chodzi o licencjonowanie per-processor.

  Pozdrawiam

 11. 1. "25 members"  – w uproszczeniu tyloma stanowskami developerskimi dysponuje każda z organizacji przystępujących do programu. Przekłada się to bezpośrednio na liczbę subskrypcji MSDN.

  2. Licencjonowanie per procesor – rozumiem, że mówimy tutaj o hostowaniu własnych rozwiązań typu SaaS. Przez 3 lata mamy efektywnie dostęp do nielimitowanych licencji na określone na liście produkty serwerowe.

 12. leszekw says:

  mam jeszcze 2 pytania

  – co oznacza : "privately held" ? Czy chodzi o jednoosobową  działalność gospodarczą czy o osoby prawne (spółki prawa handlowego), lub jedno i drugie ?

  – co oznacza : "have not yet completed the formalities of establishing a business" (w rozumieniu Microsoft oczywiście 🙂 ). Czyli jakie minimalne formalności muszą być spełnione ?

 13. – "Privately held" pokrywa się z ogólnie przyjętą definicją (http://en.wikipedia.org/wiki/Privately_held_company), czyli w szczególności jest to po prostu firma przed debiutem giełdowym

  – program otwarty jest również dla osób, które nie mogą jeszcze wylegitymować się jakąkolwiek formą działalności gospodarczej. Do "formalności", które napewno pomogą w przychylniejszym rozpatrzeniu wniosku należy napewno posiadanie strony WWW, która opisuje zakres działalności, oraz rejestracja z użyciem adresów e-mail pochodzących z "firmowej" domeny.

 14. Krzysztof says:

  Witam

  Wypełniłem formularz zgłoszeniowy 3 tygodnie temu, na oficjalnej stronie Microsoftu programu BizSpark http://www.microsoft.com/bizspark

  Dostałem odpowiedź 5 dnia o tym że zbyt mało informacji podałem w formularzu. Poprawiłem formularz wysłalem jeszcze raz. Czekam 2 tygodnie i nie dostałem jeszcze odpowiedzi. Z kim mógłbym skontaktować się w tej sprawie? Zależy mi na przystąpieniu do programu BizSpark i tworzeniu zaawansowanych serwisów internetowych w technologii ASP.NET z wykorzystaniem serwerów web IIS

  Z góry dziekuje za odpowiedź

  Pozdrawiam

Comments are closed.

Skip to main content