Silverlight everywhere – 2 podejścia


Jednym z najczęstszych pytań zadawanych przez firmy zainteresowane technologią Silverlight jest kwestia jej popularności. Jak wygląda udział w rynku? Ile wtyczek już zostało pobranych? Na ile kłopotliwe jest wdrożenie w przedsiębiorstwie (tutaj ukłony dla UAC :))? Na większość tych pytań nie znam lub nie mogę udzielić oficjalnej odpowiedzi - cieszy mnie natomiast, że już wkrótce sytuacja ulegnie znacznej poprawie.


Po pierwsze, niedawno ogłoszono strategiczną współpracę z telewizją NBC, posiadającą wyłączność na transmisje on-line wszystkich wydarzeń z letniej olimpiady w Pekinie. Od strony technologicznej całość oparta zostanie o Silverlight, co może baaardzo istotnie wpłynąć na zwiększenie liczby komputerów z zainstalowanym plug-inem.


Wczoraj z kolei Tim Sneath ogłosił oficjalnie pojawienie się nowej wersji wtyczki, zawierającej trochę poprawek serwisowych. To, co naprawdę istotne, dotyczy zmiany jej dystrybucji. Po raz pierwszy Silverlight trafia na listę produktów objętych programem Microsoft Update (w kategorii aktualizacji opcjonalnych). Choć decyzja ta tłumaczona jest wyciągnięciem ręki w kierunku dużych przedsiębiorstw (do instalacji nie będę nareszcie potrzebne uprawnienia administratora), nie mam wątpliwości, że wpłynie to bardzo korzystnie na dalszą popularyzację produktu.

Comments (1)

  1. Jednym z najczęstszych pytań zadawanych przez firmy zainteresowane technologią Silverlight jest kwestia

Skip to main content