Windows Phone 24h koodilaagrite võitja


Windows Phone 24h koodilaagrite võitja - Omnibuss

Märtsi lõpus ja aprilli esimesel nädalavahetusel toimusid taas Windows Phone koodilaagrid ja sel korral 24h formaadis, kus soovi korral said osalejad öö läbi koodiridu seada ja Metro UX disaini võluda. Huvi laagrite vastu oli suur – osalejaid oli kokku üle 80, kelle käe all valmis 20 rakenduse või mängu kontseptsiooni. Mõned olid päris Marketplace küpsed, teised sellised, kus vaja veel lihvi anda. Ülevaate valminud rakendustest leiad laagrite peamentori Jaana blogist 2 x 24h Windows Phone koodilaagrit Tallinnas ja Tartus.

Laager toimus tänu meie partnertudengite (MSP) ja mentorite tiimile, kes hoolitsesid kohapeal selle eest, et jätkuks süüa-juua, netiühendust ja abivajajad saaksid nõu koodipusade lahtiarutamisel (aitäh teile!). Häkkimismaratonide kordaminekule on suureks toeks ka meie head partnerid Matkasport, Net Group, Playtech, Red Bull ja Skype. Peasponsor Nokia Eesti pani parima rakenduse tiimi liikmetele välja vinged Nokia Lumia 800 nutitelefonid ja teise koha tiimi auhinnaks olid Arvutimaailma aastased tellimused.

Võitjad

Mõlema laagri parimat rakendust valisid kohapeal osalenud mentorid ja sponsorite esindajad. Tallinna vooru võitjaks osutus (Tartust pärit Naeratus) tiim Joosep Lall, Marko Tiidla, Mikhail Reznichenko ja Silver Mikk oma rakendusega TaQuest (Points of Interest). Samade tegijate poolt on Marketplace’s juba populaarne KinoKavade äpp, millega nad võitsid varasema WP võistluse tudengirakenduse auhinna.

Tartus oli võidukas Madis Pink, Sigmar Muuga ja Tauno Talimaa meeskond, kes meisterdas rakenduse nimega Omnibuss (linnasisene bussiinfo). Suur nõudlus korraliku bussiaegade ja transpordi planeerimise rakenduse järgi aitas neile tagada žüriipoolse poolehoiu.

Pärast pikka diskussiooni otsustas žürii tituleerida kahe laagri üldvõitjaks Omnibussi tiimi, kes saab endale Nokia Lumia 800’d ja loodetavasti läheb tänu nendele rakenduse viimistlemine sujuvalt ning peale Tartu bussiliiklust võetakse sihikule ka Tallinna oma. Võitjad leiate ka ülalolevalt fotolt.

Palju õnne võitjatele ja suur aitäh kõigile osalejatele, korraldajatele, mentoritele ning toetajatele, kes andsid panuse Windows Phone 24h Koodilaagrite kordaminekusse! Järgmise korrani Silmapilgutusega naeratus

Uus väljakutse

Xbox 360 Kinect Special EditionVeel üks hea uudis, nimelt käivitame Eestis võistluse, kus uued aprill-mai 2012 jooksul Marketplace’s avaldatud ja Eneta Facebooki lehel enim publiku hääli saanud rakenduse loojale on auhinnaks Xbox 360 komplekt Kinect sensori ja Adventures mänguga. Rakenduse sertifitseerimine võtab vähemalt ühe nädala, kuid tavaliselt on läinud kvaliteedinõuete täitmisega vähe kauem. Seetõttu mida varem jõuate oma rakenduse Marketplace’s avaldatud, seda rohkem on inimestel aega teie poolt hääletada. Selle kohta paneme peagi ka täpsema info Enetasse välja.

Lisaks:

  • Jaana blogipostitus kokkuvõttega laagrites valminud rakenduste kohta
  • Laagrite fotod Tallinn & Tartu. Leidke ka end üles ja aidake sildistada.
  • Rakendust viimistledes ja Marketplace’i lisades tutvuge kindlasti nende soovitustega
  • Kui vajate arenduse või UX alast nõu, siis meie mentorid on hea meelega toeks läbi Eneta foorumi
  • Andke märku, kui vaja teie enda Windows Phone arenduseks lahti lukustada või soovite testseadet laenata
  • Tiimidega võtame ühendust ja saadame neile kingiks APPA Market tasuta vautšeri oma rakenduse väljapanemiseks.
  • Kui uued rakendused jõuavad Marketplace’i ehk poodi üles, lisan need ka oma varasema postituse nimekirja Eesti Windows Phone rakendused
Comments (0)

Skip to main content