Eesti Windows Phone Marketplace KKK


Windows Phone rakenduste poe Korduma Kippuvad Küsimused ehk Q&A

Windows Phone rakenduste pood ehk Marketplace avati eelmisel nädalal Eesti kasutajate jaoks ja sellega seoses on tekkinud mõned küsimused, millele leiad loodetavasti altpoolt vastuse.

Mis seos on Windows Phone Marketplace’l ja Windows Live ID kontol?

Marketplace rakenduste poe kasutamiseks peab su Windows Phone telefon olema seotud Windows Live ID-ga. Windows Live ID on Microsofti online teenuste (Hotmail, Messenger, Skydrive, Marketplace jne) keskkonna kasutajakonto.

Mul ei ole Windows Live ID-d. Kuidas ma saan selle luua?

Windows Live ID loomiseks on kaks võimalust. Üks võimalus on see luua Windows Phone telefoni esmakordse seadistamise käigus, valides seadistamisel Live ID-d sidumise ekraanil valik “create now“. Täpne juhis on toodud aadressil http://support.microsoft.com/kb/2691982#scene1

Teine võimalus on luua Windows Live ID veebileheküljel www.live.com ning hiljem telefon veebis loodud Live ID-ga siduda.

Mul on Windows Live ID juba olemas. Kas ma pean Eesti rakenduste poe jaoks tegema uue Windows Live ID?

Uus Windows Live ID tuleb luua juhul, kui sa kasutad varasemast Windows Phone telefoni või Xbox Live teenuseid ning oled oma Live ID seadistanud kasutama mõne teise riigi Marketplace’i.

Kuidas käituda, kui mul on Windows Live ID juba olemas, aga ma ei ole varasemalt Windows Phone või Xbox Live Marketplace’i kasutanud?

Sellisel juhul saad sa kasutada oma olemasolevat Windows Live ID-d. Sul tuleb see lihtsalt telefonis häälestada ning siduda Eesti Marketplace’iga, määrates esmakordselt Marketplace’ist midagi allalaadides riigiks “Estonia“. Täpne juhis on toodud aadressil http://support.microsoft.com/kb/2691982#scene2

Kasutan varasemast Windows Phone või Xbox Live teenust ja minu Windows Live ID on seotud mõne muu riigi Marketplace’ga. Kuidas seadistada oma telefon nii, et kasutada Eesti Windows Phone Marketplace’i?

Kui soovid Eesti Windows Phone Marketplace’i kasutada, pead looma uue Windows Live ID. Marketplace asukoha riiki on võimalik määrata ainult üks kord ning hilisem muutmine ei ole võimalik (http://support.microsoft.com/kb/2692008). Kui Sul on juba telefon seadistatud kasutama mõne teise riigi Marketplace’i, tuleb telefonis taastada tehase algseaded, juhend selle jaoks asub aadressil http://support.microsoft.com/kb/2692008, ning siduda telefon uue Windows Live ID-ga. Enne algseadete taastamist veendu, et kõik vajalikud andmed (kontaktid, pildid, dokumendid jms) oleks varundatud.

Uue Windows Live ID loomine ei tähenda, et su vana Live ID konto ära kaob. Sul on võimalus oma vana konto häälestada telefonis teise e-maili kontona. Samuti saad oma varasemat kontot kasutada edasi veebilehitseja vahendusel. Telefoni Photo hubi piltide sünkroniseerimine ja Messengeri klient töötavad ainult uue Windows Live ID-ga.

Kasutan varasemast Windows Phone või Xbox Live teenust ja minu Windows Live ID on seotud mõne muu riigi Marketplace’ga. Mis juhtub, kui ma ei võta kasutusele Eesti Windows Phone Marketplace’i?

Sa saad jätkuvalt kasutada mõne muu riigi Marketplace’i. Kui aga soovid Eesti Marketplace’i kasutusele võtta, siis loe järgmist vastust.

Miks ma peaks üle minema Eesti Windows Phone Marketplace’ile?

Eesti Marketplace võimaldab Eesti kasutajatel ametlikult osta oma krediitkaardiga tasulisi rakendusi ja mänge. Samuti kuvab pood rakendustele kohalike kasutajate arvustusi ja teeb asukohapõhiseid soovitusi.

Miks ei ole rakendus X hetkel saadaval Eesti Marketplace’is?

Rakenduste jõudmine Eesti Marketplace’i võtab veidi aega, kuna rakenduste arendajad peavad need uutes lisandud riikide (sh Eesti) Marketplace’ides kättesaadavaks tegema. Kui sa ei leia hetkel Eesti Marketplace’ist vajaminevat rakendust, proovi mõne päeva pärast uuesti.

Miks ei ole Eesti poes kättesaadav Nokia Collection/HTC Apps/LG Store?

Rakenduste jõudmine Eesti Marketplace’i võtab veidi aega, kuna rakenduste arendajad peavad need uutes lisandud riikide (sh Eesti) Marketplace’ides kättesaadavaks tegema. Kui sa ei leia hetkel Eesti Marketplace’ist vajaminevat rakendust, proovi mõne päeva pärast uuesti.

Miks ei ole Xbox Live mängud saadaval Eesti Marketplace’is?

Windows Phone’i Xbox Live mängud on seotud Xbox Live teenusega, mis ei ole käesoleval hetkel Eestis kättesaadav.

Miks ei ole Music valik saadaval Eesti Marketplace’is?

Music valik Marketplace’s on seotud Zune muusika ja video online teenusega, mis ei ole käesoleval hetkel Eestis kättesaadav.
______________________________________

Tutvu ka varasemate postitustega samal teemal:

Comments (26)

 1. Jaana says:

  Kui juba kasutad Marketplacei UK või USA Live ID-ga, siis pärast Eesti Marketplace väljatulekut peaksid saama siduda ka oma praeguse konto Eesti krediitkaardiga ja kõiki rakendusi ning Xbox Live mänge osta. Aadressi osas tuleb küll silm kinni pigistada ja öelda, et asudki seal (a'la New York, ZIP mis kattub Eesti omadega näiteks 10128 ja mingi kohalik telefon 716-373-7211) või siis London.

 2. asirel says:

  Nii see tundub olevat. Juhin ka tähelepanu et nii käitudes teete seda puhtalt omal vastutusel

 3. Sala says:

  Mina soovitan soojalt kõigil ennast registreerida Microsfti peakontori aadressile. Siiamaani töötab nagu valatult ja rakenduste ostmisega muresid pole.

 4. Andres P says:

  Vabandust – aga see 1 kord ja igaveseks maaga sidumine on ikka täiega "60'ies". Kusagil oli õhku vistatud võimalik selle piirangu vastuolu EU seadustega.

  Seniks aitähh Andresele selgituste eest.

 5. maksim says:

  Kuidas muuta gamertag (Player123456789), kui Eestis ei ole xbox live / zune?

 6. rasmus says:

  Kui Live ID siduda Eesti Marketplace'ga, siis tuleb hetkel leppida sealt automaatselt genereeritava gamertag'iga. Põhjus, miks seda muuta ei saa, on just see sama fakt et Xbox live / zune.net ei ole Eesti regioonis hetkel kättesaadavad.

  Kui Xbox live teenus muutub Eestis kättesaadavaks, on võimalik sealtkaudu ka oma gamertag ära muuta. Seni ei ole gamertag'il aga ka suurt rolli-tähtsust, kuna see sisuliselt seni kusagilt välja ei paista.

 7. maksim says:

  Kas keegi teab millal xbox live tuleb meie maal? Petitsioon (http://www.petitiononline.com/…/petition.html) on nii vana…

 8. KK says:

  Ärge palun registreerige ennast kiirustades Eesti Marketplace ümber. Mina kahetsen seda sammu ja põhjendan ka miks. Registreerisin end Eesti Marketplace kasutajaks eile ümber ja tulemus on see et ei saa enam Skype beeta versiooni kasutada, Parkimine, Forum Cinemas ja palju muid appe, mis Soome Marketplace kasutajale avatud olid on nüüd kättesaamatud. Ainus eesti keelne app on Teele. Lisaks on lõviosa häid muid appe ka meil siin kättesaamatud. Väga lahja ikka!

 9. KK says:

  Täna on 11. aprill ehk 10 päeva tagasi teatati Marketplace avamisest Eesti kasutajate jaoks ja ainus eesti keelne app on Markeplace's endiselt Teele 🙂

  Lisaks ei saa kasutada Acrobat Reader't et avada pdf's dokumente, pole endiselt Skype'i teenust (mis muideks kuulub ka MS'le).

  Kas keegi oskab öelda, milles asi?

 10. Vasja says:

  Tõesti mida pekki microsoft? miks eesti marketplace nii tühi on ja miks eesti app'e eesti marketplaces ei ole?

 11. asirel says:

  Vasja, kontrollisin äsja üle ja enamus Eesti rakendused on nüüd saadaval. Parkimise rakendused on minu andmetel praegu ainsad, mis on inimliku apsaka tõttu välja jäänud, aga loodetavasti jõuavad sinna peagi.

 12. maksim says:

  Nüüd meil on Forum Cinemas app; ootame Adobe Reader, IMDB, Vimeo, Nokia/HTC/LG appid. Ja Xbox Live.

 13. eero says:

  Miks üldse Eesti marketplace'iga ühineda ? Oman UK kontot ja andsin Swedi VISA krediitkaardi andmed ette. Raha läheb maha ja rakendused on alla laetavad.

 14. maksim says:

  Kas keegi teab millal HTC Apps tulevad Eesti poes?

 15. asirel says:

  Baltikumi rakenduste poodide sisuvalik kasvab iga nädalaga kiiresti ja arendajad lisavad oma rakendusi uutele turgudele. Näiteks varem läbi käinud Adobe Reader ja Vimeo on nüüd Eesti Marketplace's saadaval.

 16. lauri says:

  Luues uue LiveID ja taastades algseaded telefonis uue kontoga – kas SkyDrive integratsioon (Photo, Office, jne) toimub ainult uue ID 7GB ruumiga? Sellisel juhul on olemasoleva ID "kasutuskõlbmatus" telefonis küll vastikult kibe allaneelamine.

 17. asirel says:

  Lauri, uued Live ID-d saavad 7GB tasuta pilveruumi. 25GB pakkumine kehtib ainult neile, kel oli varasemalt juba Skydrive kasutusel.

  Kui Sa ei soovi uut Live ID-d luua ja praegune on seotud mõne teise riigi Marketplace'ga, siis ma soovitan kaaluda praeguse juurde jäämist.

 18. lauri says:

  Kui Live ID on seotud US Marketplace'ga, siis kas ostudele rakenduvad ka mingid maksud lisaks appi hinnale? Võrreldes sellega, kui ID on seotud Eesti Marketplace'ga.

 19. asirel says:

  USD vs EUR hinnad võivad rakendustel küll vähe erinevad olla, aga mingit täiendavat maksu ei lisandu.

 20. KK says:

  Tere, Ostsin EMT'st uue Lumia 800 ja pärast käivitamist sai valitud Eestile kohandatud Marketplace. Pärast 1 päeva töötamist muutus eesti keelne Marketplace vene keelseks. Tegin telefonile ka juba tehase reseti aga vene keel ikka eesti Marketplaces. Palun abi kuidas eesti keel tagasi saada.

 21. Nokia Collection says:

  Lisaks sellele et Lumia 800 muutus venekeelseks kadus ka juurdepääs Nokia Collectionile. Kudias selle tagasi saab?

 22. htc says:

  jah, nüüd wp store on vene keeles. lisaks, miks eestis on võimalik installerida xbox mängud, aga ei saa käivitada game hub-ist?

 23. asirel says:

  Tere, oleme Marketplace keeleprobleemist teadlikud ja tegemist on eksitusega, millele tootetiim otsib aktiivselt lahendust. Loodetavasti saame peagi lisainfot jagada.

 24. asirel says:

  Täiendus antud vea kõrvaldamiseks on nüüd valmis ja jõuab automaatselt kasutajateni, misjärel muutub Marketplace taas ingliskeelseks. Veelkord suured vabandused sellise ebamugavuse eest!

 25. Lauri says:

  Märkasin, et xbox.com saidil on võimalik vahetada MS konto regiooni.

  live.xbox.com/AccountMigration

  Kas see vahetus mõjutaks ka Windows Phone Store regiooni soetust?

 26. andressirel says:

  Jah, see muudatus peaks koheselt uuendama ka WP regionaalseid seadeid. See on eelkõige relevantne WP7.x telefoniga, sest WP8 puhul piisab telefonis endas regiooni muutmisest

Skip to main content