Kuidas saada Visual Studio ja Hyper-V tööle Windows 8 Consumer Preview all


W8-

Mõne Eesti kasutaja käest olen kuulnud, et neil pole õnnestunud Visual Studio ja Hyper-V saada Windows 8 Consumer Preview all tööle. Asja tagamaa on pisut riukalik, aga tegelikult väga lihtsasti lahendatav.

Keegi tootetiimi tarkpea on Windows 8-s ära muutnud Eesti seadetes miinusmärgi “Em Dash” märgiks, mis näeb välja sama, aga pikem (Unicode väärtusena on U+2013 ehk –, mitte U+002D, nagu vana hea -).

Selle tulemusena mitmed asjad ei tööta (näiteks Visual Studio ja Hyper-V). Probleemist saab üle kui Control Panelist muuta negatiivse arvu formaadis miinusmärk - märgiks (Control Panel > Change date, time, or number formats > Additional settings… > Negative sign symbol).

Kummardus kolleeg Tõnule, kes selle apsaka välja nuhkis ja lahenduse leidis. Windows 8 lõppeversioonis ei tohiks sellist olukorda enam tekkida.

Windows 8 küsimuste korral on hea koht abi saamiseks Eneta foorum www.eneta.ee/foorum

Comments (2)

  1. Sala says:

    Veel üks ääremärkus – Windows 8 kipuvad Eestlastel rakendused muutuma saksa keelseks. Selle vastu on ka üsnagi lihtne rohi. Nimelt selle asemel, et lisada Display Language juurde eesti oma, muuda hoopis Inglise keele display language klaviatuur Eesti omaks. Nii jäävad kõik Metro rakendused sul Eestikeelseks, mitte ei muutu Saksakeelseks.

  2. Sala says:

    Lisaks unustasin enne mainida – aidata saab veel see kui USB3 välja lülitada Hyper-V puhul.

Skip to main content