Windows Phone 7 nipid ja trikid


Windows Phone 7 nipid ja trikid

Paljud tuttavad ja muidu toredad inimesed on viimasel ajal soetanud endale uue Windows Phone 7 ehk WP7 opsüsteemiga mobiile. Seetõttu mõtlesin kirja panna ja koondada portsu praktilisi nippe ja trikke, mis värsketele nutitelefonide omanikele võivad ära kuluda.

Sissejuhatuseks veel nii palju, et olen ise suur WP7 fänn ja oma HTC Mozartiga väga rahul. Leian, et meie nullist loodud Metro disainil ja Silverlight/XNA platvormil põhinev mobiil on tõeliselt vinge kasutajakogemusega, erineb oluliselt keskmisest nutiföönist, teeb oma tööd kiirelt ning korralikult. Marketplace ületas hiljaaegu 10 000 app-i piiri ja usun, et peagi täieneb see valik ka vahvate “Made in Estonia” rakendustega. Esimene pääsuke Eurocalculatori näol on juba olemas ja kui IT Kolledžis algav WP7 arendusaine käivitub, on lisa oodata Naeratus

Nipid eestlastele:

NB! Tegemist pole ametliku Microsofti juhendiga ja osad nipid on otseses mõttes „trikid“ 🙂

 • Eesti pole veel ametlikult toetatud riikide hulgas (tegeleme sellega), seetõttu tuleks tasuta rakenduste jaoks aktiveerida Marketplace kas USA või UK-ga seotud Windows Live ID kasutajakontoga. Kui Su varasem konto oli juba mõne muu riigiga seotud, siis suure tõenäosusega tuleb registreerida uus.
 • Tasuliste rakenduste ostuõiguse aktiveerimisel aitas mind American Express (AMEX) krediitkaart. Swedbank-is on Blue kaardi kuutasu 1,60 EUR ja veebi kaudu tellimisest kuni kontoris kättesaamiseni läks 5 päeva. Kaardi aktiveerisin Zune PC rakenduse kaudu ja eelnevalt tegin igaks juhuks VPN ühenduse Redmondisse ning märkisin, et asun suvalisel netist leitud aadressil New Yorkis. Meie varasemad katsed Visa ja MasterCard krediitkaartide sidumisel Windows Live ID kontoga vilja ei kandnud. Nii et praegu jääb mulje, et just AMEX oli see päästerõngas. Samas olen lugenud, et osadel teiste Euroopa riikide kasutajatel läks see läbi ka muude kaartidega. TÄIENDUS: Meie esinduse juhil õnnestus samuti Swedbanki VISA'ga aktiveerida, samas ei paista siin korrapärasust olevat.
 • Kõigi Eesti täpitähtede (õ, ä, ö, ü) kasutamiseks tuleb klaviatuur seadistada Hispaania keele peale. Settings > keyboard > Spanish ning hiljem näiteks SMSi toksides saad “space” klahvi kõrvalt Hispaania keele aktiveerida. Tänud kolleeg Maikole, kes selle avastas.
 • Kui soovid, et lukustatud vaates (lock screen), kalendris ja mujal oleksid kuupäevad eestikeelsed, siis muuda Settings > region & language > Region format > Estonian. Ülejäänud valikud tasub hoida UK või US peal, sest muidu ei pakuta näiteks Maps rakenduses välja asukoha määramist või Bing otsingus häältuvastust.
 • Muusikasõpradele, kes tahavad nautida piiramatult sisuliselt kõigi maailma artistide loomingut, tasuks tutvuda Zune Pass teenusega. Kuna otse osta ei saa, siis mina tellisin oma 1-aastase subscriptioni läbi eBay 189.99 USD eest. Võimaldab telefoni, Xbox 360-sse või arvutisse laadida piiramatult laule ja kuulata kuni tellimus kestab. Iga kuu saab 10 tükki ehk ühe CD albumi jagu endale ka jäädavalt jätta. Kel USA-s tuttavaid või sinna sattumas, võib muidugi poest ka ise 149.90 USD eest aastase tellimuse kaardi soetada.
 • Eesti arendajatel, kes tahavad ise WP7 rakendusi luua või oma telefoni lukust lahti teha, on see võimalik läbi Microsofti globaalse partneri Appa Mundi keskkonna appamarket. Aastatasu on samas suurusjärgus nagu otse Microsoftile tasudes 65 GBP ja selle eest saab lisada tasulisi või tasuta rakendusi Marketplace’i, neid uuendada või arendustelefoni lahti teha. NB! Kõikidele õppuritele on see teenus läbi DreamSparki märgatavalt soodsam - 25£ eest. Kel pole DreamSparki jaoks ISIC kaarti, siis MUG.ee aitab.

Täiendavad 20 abiks trikki:

 1. To look at the exact battery percentage, and see other battery-related information, dial and call ##634#. This will bring up a diagnosis keypad (and will automatically add a Diagnosis app).  You then dial *#2*# from the diagnosis keypad to see battery related info. Works only with Samsung phones.
 2. Hold the Windows button for voice search
 3. Hold camera button while device is locked to bring up camera without unlocking-  the phone doesn’t even have to be turned on Naeratus  (At least on the Focus)
 4. You can also voice-dial from the lock screen if you turn on that option (it’s in Speech). Just hold the start button on the lock screen and say “call bob smith” and it does it….very handy especially when you have the headphones (w/ mic) plugged in since it also works with the button the mic part of the OEM headphones.
 5. While listening to the radio, in the radio screen, tap and hold to open a context menu that allows you to change the output between earphone and speaker.
 6. You can also pin a radio station to the start screen
 7. In maps, if you tap and hold on a point on the map, it will place a flag on the map that shows the physical street address. You can then select the flag for more options.
 8. I flagged my house in maps, then pinned that to the home screen. Now regardless of where I am, I can click on directions from here and get directions home
 9. Hold in Picture’s hub to change background and Tile pictures
 10. Hold in Facebook (Contact feed app) to bring up Refresh option
 11. In the Facebook App – shake the phone to refresh, and get new feeds.
 12. Multi finger panning in a list is allowed
 13. In maps app, you can pan immediately after pinch/stretch gesture
 14. You can hold on a song, artist, album or playlist in Zune app to pin it to Start menu
 15. If you want to pin a specific website to the homescreen, the icon that shows up will depend on what the page looks like at the time you pin it.  So if you want to zoom in on a specific graphic or text to set the icon look you can. 
 16. If you have a Zune Pass, if you want to download a song or album on the Marketplace instead of buying it; tap and hold on the song or album to see the menu that includes “download”.
 17. The calculator has 3 modes depending on which way you rotate the device
  1. Normal (portrait)
  2. Scientific (top to the left)
  3. Programmer’s (top to the right)
 18. Hold on a text box to invoke a cursor for editing
 19. In the PEOPLE hub, hold-tap onto the “people” caption on the very top of the screen. This reveals a SETTINGS dialog from where you can import SIM contacts or change the sorting of your contact list; or can also be accessed by the following:
  1. From Home screen, swipe left to go into app list
  2. Tap on settings
  3. Swipe left to go into “applications” pivot
  4. Scroll down to “People” and tap on it.
 20. In the PEOPLE hub where all contacts are listed, you can jump directly to any given letter by tapping onto any caption letters, which brings up the whole alphabet, and then tapping on any other given letter.

Kui kellelgi on siia nimekirja veel kasulikke nippe või trikke soovitada, siis palun andke kommentaarides teada. Tehnilised küsimused on väga tere tulnud Eneta foorumisse ja sealses videokataloogis on ka 2 arendusalast kommuuniõhtu loengu salvestust. XDA foorumis on sel teemal samuti diskussioon toimunud ja seal leidub teisi abiks nippe.

Comments (11)

 1. Andres P says:

  Raadio – pane Settings-Applications-Radio Nort America peale, siis läheb RDS ka tööle 🙂 Jaamanimed on küll valed, kuid siiski parem kui Europe.

 2. asirel says:

  Väga hea vihje, aitäh Andres 😉

 3. Sergei says:

  To look at the exact battery percentage….

  ei tööta mu LG panther peal

 4. asirel says:

  Paistab et see käsk on tõesti ainult Samsungi omapära. Tänud, täiendasin lõiku.

 5. Margus says:

  Kui HTC pro 7 Live account on juba telefoni käivitamisel pandud eesti ja tahaks muuta vastavalt õpetusele UK-ks,  siis kuidas vana account ära kaotada ja uut aktiveerida telefonis, et marketplace kasutada?

 6. asirel says:

  Hei Margus, Live ID vahetamiseks telefonis on ainus võimalus algsätete taastamine. Settings > About > Reset your phone.

  Aga soovitan veel proovida ka sellist nippi, et http://account.live.com lehel muuta riik ära ja seejärel pärast algsätete taastamist uuesti sama kontoga Marketplace'i kasutada. Pole kindel kas see töötab, aga tasub proovimist.

 7. delari says:

  kas keegi oskav aitada nimelt on mul htc hd2 ja marketplace ei toota juba pikremat aega tahaks jubedalt toole saada ta utleb ainult et uhebnduse viga milles asi

 8. Sepp says:

  Kas saab, et WP7 ei ütleks sõnu ette SMS kirjutamise ajal?

 9. andressirel says:

  Seda saad teha järgnevalt: mine Settings > Keyboard > Typing Settings > kliki keele peal ja seal saad võtta linnukese ära "Suggest text and highlight misspelled words" eest

 10. Sepp says:

  Tänan!!!

 11. Sepp says:

  Tegin tarkvara uuenduse ja telefonile reseti, sest alt nupud ei hakanud tööle. Reseti järel arvastasin, et Googlest ei saagi enam kontakte laadida, mida vanasti sai.

Skip to main content