Team Foundation Server 2010 litsentseerimine


Team Foundation Server 2010 litsentseerimineOlen viimasel ajal saanud küsimusi Visual Studio Team Foundation Server 2010 (TFS) ehk meie Application Lifecycle Management (ALM) lahenduse litsentseerimise kohta ja jagan neid ka oma blogi lugejatega Naeratus

TFS litsentseeritakse serveri/kliendilitsentsi põhimõttel, ehk iga TFS instantsi kohta läheb vaja serveri litsentsi ning igale firmasisesele kasutajale või seadmele, kes sinna vastu ühendavad eraldi CAL-i . Firmaväliste inimeste (näiteks ettevõte tellib arendustööd partnerilt) ühendumiseks on vajalik External Connector, mis võimaldab piiramatul arvul väliseid ühendusi ilma CAL-e soetamata.

MSDN tellijatel (Visual Studio Ultimate, Premium, Professional ja Visual Studio Test Professional with MSDN subscription) on õigus alla laadida ja kasutusele võtta üks TFS instants tasuta.

Andmebaasina on õigus kasutada ühte SQL Server 2008 Standard versiooni iga TFS serveri litsentsi kohta. Kui andmebaasi kasutatakse puhtalt TFS jaoks, siis ei pea seda eraldi litsentseerima vaid kaasneb tasuta. Ühtlasi on õigus kasutada SQL Server 2008 Reporting Services-i ilma täiendavate CAL litsentsideta.

Mis puudutab Visual Studio tiimi projekti portaali SharePoint Foundation 2010 või Windows SharePoint Services peal, siis see on kaetud läbi Windows Serveri litsentsi ehk masina, kuhu TFS paigaldatakse. Kui on soov kasutada SharePoint Serveri funktsionaalsust, siis see tuleb eraldi litsentseerida.

Lisan ka lingi põhjalikule litsentseerimisjuhendile - Visual Studio 2010 and MSDN Licensing White Paper.

PS. Kas teadsid, et eraldi ostes on TFS hind kõigest suurusjärgus 499 USD, mis sisaldab kliendilitsentsi 5-le kasutajale?

Kellele on toode võõras, soovitan tutvuda TFS videosalvestustega Eneta kataloogis.

Comments (0)

Skip to main content