Nipp: kuidas aktiveerida Windows Azure Eestis


Kuidas aktiveerida Windows Azure EestisWindows Azure ja pilveteenused on Microsofti põhifookuses – oleme pilveplatvormi väljatöötamisse palju investeerinud ja jätkame sellele keskendumist ka tulevikus. 70% meie 40 000-st arendajast keskendub praegu erinevate pilveteenuste väljatöötamisele ja see innovatsioon kajastub kvartaalselt uuenevates pilvetoodete versioonides.

Eestis pole paraku enamus pilveteenuseid veel saadaval, aga olen kuulnud paljude arendajate ja partnerite huvist. Seetõttu jagan ka oma blogi lugejatega ühte nippi, kuidas Windows Azure, SQL Azure ja AppFabric arendusplatvormiga tutvust teha.

Windows Azure ligipääsu saamiseks on võimalik kasutada „Introductory Special“ pakkumist, mis annab piiratud koguses tasuta kasutustunde ja andmemahtu. Antud pakkumine kehtib 31. juulini 2010. Seejärel on võimalik konto sulgeda või hakata tasuma tavapärase hinnakirja alusel. Lisainfo www.microsoft.com/WindowsAzure/offers/popup.aspx?lang=en&locale=en-US&offer=MS-AZR-0001P

Konto loomisel läheb vaja krediitkaarti (sobib mõne Eesti panga oma) ja nipp seisneb selles, et registreerida tuleks end sellisesse riiki, kus Windows Azure on kommertslikult saadaval, näiteks Soome.

Tellimuse aktiveerimise sammud:

  1. külasta www.microsoft.com/windowsazure/offers
  2. vali Introductory Special pakkumise alt Buy
  3. logi sisse oma Windows Live ID-ga (pole oluline, mis riiki antud WLID konto on registreeritud)
  4. jõudes MS Online Services keskkonda, tuleb sisestada oma andmed, aadress ja valida riik. Siin on tähtis valida mõni selline riik, kus Windows Azure on saadaval (näiteks Soome).
    Kuidas registreerida endale Windows Azure prooviversioon

Ülejäänud peaks olema loogiline, tuleb klikkida teenus aktiivseks ja seejärel saab Windows Azure, SQL Azure ning AppFabric teenuseid kasutada.

Sarnaselt peaks käima ka teiste Microsofti pilveteenuste ehk Business Productivity Online Suite (BPOS) lahenduste prooviversioonide aktiveerimine, kuigi ise pole neid veel järgi proovinud.

Kes tahab kohalikus keeles Windows Azure kohta lähemalt kuulda, siis Eneta raames on meil toimunud Gunnar Peipman-i esituses üks arendusalane loeng, mille videosalvestusega saab tutvuda siin: www.eneta.ee/uudised/teated/Lehed/windows-azure-loengu-videosalvestus.aspx

PS. Tarkvarafirmad, kes on huvitatud Windows Azure platvormile lahenduste loomisest või olemasolevate rakenduste ülekolimisest. Korraldame 14-15. juuni tasuta Windows Azure Deep Dive klassiruumikoolituse. Kui olete huvitatud osalema, siis palun võtke minuga ühendust hiljemalt 1. juunil.

Comments (0)

Skip to main content