Windowsi tarkvaravärskendus pakub välja veebilehitseja valiku


Infoks kõikidele arvutikasutajatele, kellel on IE vaikebrauser – märtsikuus tuli välja tarkvaravärskendus, mis annab kasutajatele võimaluse veebibrauserit valida. Kui see pole veel sinuni jõudnud, siis õige pea jõuab.

Euroopa Komisjoni ja Microsofti vahel sõlmitud kokkuleppe kohaselt saavad kõik Windowsi opsüsteemi (XP, Vista või Windows 7) kasutajad, kelle veebibrauseriks on vaikimisi määratud Internet Explorer, võimaluse valida endale meelepärase veebibrauseri. Peale Windows Update tarkvaravärskenduse (KB976002) jõustumist luuakse arvuti töölauale rakenduse otsetee, mille abil saab avada 12 erineva veebibrauseri valikut võimaldava veebilehe. Esmakordsel arvutisse sisselogimisel pärast rakenduse installimist käivitub automaatselt Internet Explorer ja kuvatakse brauserivaliku veebileht.

Veebibrauseri valiku aken:

Veebibrauseri valiku aken:
Kasutaja saab valida meelepärase veebibrauseri klõpsates nupule Installi või lugeda lisateavet brauserite kohta. Eelnimetatud valikutel klõpsates suunatakse kasutaja vastava brauseri veebisaidile.

Klõpsates nupule Valin hiljem, saab veebibrauserit valida järgmisel korral arvutisse sisse logides. Ühtlasi lisatakse arvuti töölauale ikoon, mille kaudu saab veebibrauseri valiku akna avada kasutajale sobival ajal.

Valides Internet Explorer 8 (IE8), annab lehekülg teada, et veebibrauser IE on juba installitud:

image 
Kui kasutaja eelistuseks on Internet Explorer ja ta on vanema versiooni kasutaja (IE6 või IE7), siis soovitatakse IE uusimat versiooni, milleks on IE8. IE8 ohutus- ja turvanõuded on märkimisväärselt täiustatud võrreldes varasemate versioonidega.

Oluline on teada, et veebibrauseri akna avanemisel eemaldatakse IE ikoon tegumiribalt ja töölaualt, kuid rakendust Teie arvutist ei eemaldata. Windows 7 kasutajad leiavad pärast IE ikooni tegumiribalt eemaldamist programmi üles klõpsates Start nupul ning kirjutades otsingulahtrisse Internet Explorer.

Hulgilitsentsilepinguga klientidele annab Microsoft võimaluse ka antud tarkvaravärskendus keskselt keelata läbi registrivõtme muudatuse. Antud vahend on mõeldud ainult hallatud keskkondadega ettevõtete administraatoritele. Lisateavet leidub järgnevas artiklis (KB2019411): http://support.microsoft.com/kb/2019411

Veel lisalugemist: The Browser Choice Screen for Europe: What to Expect, When to Expect It

Comments (0)

Skip to main content