2009. aasta parim Microsofti partnertudeng selgunud


2009. aasta MSP - Kaur Alasoo Äsja lõppes kahepäevane Microsofti partnertudengite (MSP) kohtumine Laulasmaal ja eile õhtul andsime välja 2009. aastaauhinna. Tegemist on “aasta tegija” tiitliga, mille võitja sõidab novembrikuus auhinnareisile Berliini, et osaleda Euroopa suurimal Microsofti tehnoloogiakonverentsil TechEd Europe 2009.

Meeldetuletuseks eelmisest aastast, siis toona läks auhind Tartusse ja selle võitis Jaana Metsamaa. Ka tänavu käis esikoha eest tihe rebimine ja kõige edukamateks osutusid Tartu Ülikooli tudengid. Esikolmik:

  • #1 - Kaur Alasoo, Tartu Ülikool, Informaatika. Kaur on andnud möödunud aasta jooksul olulise panuse Tartu MUG.ee edendamisesse, korraldades koosolekuid ja demodes seal uusimaid Microsofti tehnoloogiaid. Lisaks esines ta korduvalt Microsofti tehnoloogiaõhtutel ja teistel seminaridel. Mul on siiani meeles humoorikas dialoog, mis saatis Kauri ja Jaana Live Meshi esitlusi 🙂 Kaur on olnud MUG.ee blogi käivitamise võtmefiguur ja jaganud nii sealsetes kui ka Hõbevalge ajaveebi sissekannetes oma tehnoloogiakogemusi. Nagu eelnevalt mainitud, sõidab Kaur auhinnaks TechEdile, kus toimub ka EMEA piirkonna MSPde kokkutulek.
  • #2 – Siim Karus, Tartu Ülikool, Informaatika. Juba teist aastat järjest on Siim jõudnud MSP pingereas teisele kohale, mis on väga tubli saavutus ja näitab stabiilsust. Eestis pole just palju tudengeid, kes omaksid BizTalk Serveri sertifikaati, valdaksid eksperttasemel Microsoft SQL Serveri andmeanalüüsi funktsionaalsust ja oleksid kogenud lektori tööd Ülikoolis. Siimu kompetentse ilmestavad hästi ka erinevad Arvutikaitses ilmunud artiklid. Siimu auhinnaks oli Wireless Entertainment Desktop 7000 ja LifeCam Show veebikaamera.
  • #3 – Evgeni Nikolaevski, Tallinna Ülikool, Informaatika. Evgeni suutis kaitsta Tallinna au, napsates kolmanda koha. Tema sulest on ilmunud paljud artiklid nii varem ilmunud Arvutikasutajas kui ka uutes Arvutimaailma numbrites. Eriti tänulikud peaksid Evgenile olema Tallinna Ülikooli tudengid, sest nüüd on nende koolis MSDN AA, mis aitab nii arvutiklasse, õppejõude kui ka üliõpilasi varustada uusima Microsofti tarkvaraga. Evgeni võitis auhinnaks moodsa Arc Mouse juhtmevaba hiire.

Nagu kõikidel MSPde kohtumistel kombeks, oli ka nüüd kavas nii harivaid kui ka lõbusamaid punkte. Sellest räägivad paremini juba pildid 🙂

Intervjuu Arvutimaailmaga  Kohtumine algas intervjuudega Arvutimaailmale ja Postimehele, sellest juba lähemalt järgmises kandes 🙂 Grand Prix võidusõit Saurix kardikeskuses  Grand Prix võidusõit Saurix kardikeskuses. Kiireimaks MSPks osutus Roman Vasjoho, TTÜst.
2009. aasta MSP - Karu Alasoo   2009. aasta parim MSP on Kaur Alasoo auhindamine Karjäärikoolitus - Inga Paju  Karjäärikoolitus, mida viis läbi Microsoft Eesti värbamisjuht Inga Paju

Peagi-peagi hakkame MSP perekonda taas laiendama, nii et hoidke silm peal www.mug.ee/msp lehel 🙂

Skip to main content