Windows 7 on valmis!


Steve Ballmer kirjutab alla Windows 7 valmissaamise aktile Mul õnnestus eile oma silmaga ära näha, kuidas Steve Ballmer kirjutas alla Windows 7 valmis saamise aktile. Tunne, mis siin Atlantas toimunud Microsofti sisemisel konverentsil “MGX” mind ja ülejäänut 12 000 kolleegi valdas oli tõeliselt võimas.

Vasakpoolne ajalooline pilt allkirjastamisest ongi minu seebikaga tehtud – laval Windows divisjoni juht Steven Sinofsky ja SteveB 🙂

Sellega on üks pikk ja põnev teekond jõudnud olulise verstapostini ning peale Windows 7 jõudis RTM ehk Release to Manufacture staatusesse ka Windows Server 2008 R2.

Ma ei jõua ära oodata juba, et saaks lõpliku buildi (7600.16385.090713-1255) oma masinale peale lasta. Tõenäoliselt õnnestub see ülejärgmisel nädalal, kui jõuan lombi tagant koju.

Kiire ülevaade ka Windows 7 RTM saadavusest:

 • hulgilitsentsiga (volume license) kliendid kehtiva tarkvarakindlustusega (software assurance) saavad ingliskeelse Windows 7 RTM toote alla laadida alates 7. augustist Volume License Service Center (VLSC) saidist
 • hulgilitsentsiga kliendid ilma kehtiva tarkvarakindlustuseta, saavad toote osta alates 1. septembrist
 • TechNet Subscription tellimust omavad IT proffid ja MSDN tellimust omavad arendajad saavad ingliskeelse toote alla laadida 6ndast augustist
 • kõik ülejäänud Windows 7 huvilised saavad toote osta poest alates 22. oktoobrist

Kui tahad oma silmaga näha, mis siin MGX-il toimus, siis esmakordselt on MS siseürituselt ka avalik video veebis üleval.


Windows 7 Sneak-Peak from MGX

Vaata ka videot sellest, kuidas Windows tiimi liikmed kinnitavad vahetult enne RTM väljakuulutamist, et nende “tükk” tarkvarast on tootmiskõlbulik.

Windows 7 rokib!

Comments (2)

 1. Gunnar says:

  Lisaks Windows 7-le sai MS-il umbes samal ajal valmis veel terve rivi asju. W2K8 Server R2 lasti välja ja saadaval on ka tasuta Hyper-V server, mis peaks haarama VMWare käest kamaluga turgu endale. Kuskil MSDN-i blogis hakkas silma kanne, kus oli toodud tabel selle kohta, kui palju hoiab Hyper-V tasuta versiooniga kokku võrreldes VMWare alternatiivide kasutamisega.

  Lisaks on nüüd saadaval Windows 7 SDK ja miskine CodePack, mis on otseselt suunatud arendajatele. W2K8 jaoks on välja antud ka training kit (kuskil 300 mega suurune mürakas).

 2. asirel says:

  Tnx Gunnar, hea täiendus!

Skip to main content