Windows Live veebiteenused uuenesid


Windows LiveÜleeile hakati välja tooma täiesti uue väljanägemise ja paljude lisavõimalustega Windows Live veebipõhiseid tooteid, mis nüüdseks peaksid ka kõikidele eestlastele kättesaadavad olema. Suure uuenduskuuri on läbinud Windows Live Avaleht, Spaces, Sündmused ja SkyDrive. Lisaks ilmusid täiesti uued Windows Live teenused - Grupid, Fotod ja Profiil.

Teen kiire lühikokkuvõte põnevamatest täiendustest:

  • Spaces teenuses muutus päis lihtsamaks ja kõikide moodulite muutmise/ümberpaigutamise üle on nüüd parem kontroll. Fotodele on lisatud mugav pop-up aknaga eelvaate võimalus.
  • Skydrive mahutab nüüd varasema 5GB asemel 5 korda rohkem faile ehk kokku on ruumi 25GB. Lisatud fotosid saab vaadata mugavalt slaidiseansina, faile saab ühest kaustast teise liigutada ja soovi korral tervet kausta zipitud kujul alla laadida.
  • Sündmuste lehekülg on eelkõige uuenenud väljanägemise poolest.
  • Profiili lehekülg võimaldab paindlikumalt valida, mida sa soovid avalikult teistega jagada ja pakub head ülevaadet sinu Live teenuste elust. Profiili lehel on võimalik “Mis on uut” mooduli all kajastatavaid uudiseid siduda ka teiste sotsiaalsete veebiteenustega nagu Twitter, WordPress, LinkedIn, Flickr ja mistahes muude RSS voogu toetavate lahendustega.
  • Fotode teenus on ühendatud SkyDrive-ga, mis tähendab et kettaruum on nüüd failidega jagatud ja kokku 25 giga. Paljud uued lisavõimalused on juba varasemalt tuttavad arvutisse installitava Windows Live Photo Gallery rakendusest, nagu inimeste sildistamine (tagimine) või slaidiseansi vaatamine. Fotosid saab kommentaarida või kasutada neid teistes veebikeskkondades läbi “embedded” html koodi.
  • Grupid on täiesti uus teenus tiimide koostöö parandamiseks veebis, võimaldades jagada kalendrit, SkyDrive faile, fotogaleriid või näiteks suhelda läbi teadete tahvli.
  • Avaleht on nagu nimigi ütleb kõikide Windows Live veebiteenuste kodu, koondades endas ülevaadet sind puudutavatest värskendustest läbi erinevate toodete. Näiteks kuvab ta viimaseid Hotmail e-maile, näitab millega su sõbrad viimati tegelesid ja pakub mugavaid linke teiste teenuste kasutamiseks.

Lähemalt võite lugeda täiendustest nende blogide kaudu, aga soovitan esmalt avada http://home.live.com veebilehe ja kõike ise järgi proovida 🙂

Comments (0)

Skip to main content