Microsofti partnertudengid rokkisid Roostal


Neljapäev-reede toimus järjekordne MS partnertudengite (MSP) kohtumine. Tegemist on alati olnud ühe MSP-de tähtsündmusega ja ka sel korral hoiti lippu kõrgel. Kohtumine oli eriline selle poolest, et selgitasime välja 2007/2008 hooaja säravaima partnertudengi, kes võitis aastaauhinnaks nädalase reisi TechEd EMEA 2008 Developers konverentsile Barcelonas. Sama ürituse raames toimub ka kõikide EMEA regiooni parimate MSP-de kokkutulek.


Neljapäeval alustasime tavapäraselt erinevate arutelude ja koolitustega MS kontoris. Külalisesinejana tegi presentatsiooni üks Eesti tipp-blogijaid Gunnar Peipman, kes rääkis meile “Blogimise kunstist”. Kuna MSPde seas on palju pikaaegseid ja uusi blogijaid, siis arenes meil päris mitme teema juures elav vestlus ning usun, et kõik said tänu Gunnarile hulganisti uusi ideid oma blogi jaoks.


Peale Gunnarit sai sõna Microsoft Eesti avalike suhete juht Jaan Vare, kes on ka varasemalt korduvalt MSP-dele tarkusi jagamas käinud. Sel korral tegi ta ülevaate artiklite kirjutamisest, tutvustas erinevaid žanreid ja andis soovitusi, kuidas käituda intervjuudel. Jaani ettekanded on alati olnud tasemel ja ka sel korral ei tulnud pettuda.


Õhtul Roostale jõudes ootaski ees MSP aastaauhinna väljaandmine. Kui möödunud aastal selgitasime võitja hääletuse teel, siis tänavu oli meil aluseks aktiivsuse süsteem, mis näitas punktuaalselt, kes on andnud hooaja suurima panuse akadeemilise kommuuni edendamisesse. Esikolmik oli väga tasavägine ja kõik auhinnalisele kohale jõudnud partnertudengid olid teinud super asju. Aga nüüd siis esikolmiku juurde: 1. Esimene koht ehk 2008. aasta säravaim partnertudeng on Jaana Metsamaa Tartu Ülikoolist. Jaana on üks Tartu MUG.ee eestvedajaid, tulevane Silverlighti ekspert ja tubli blogija. Ta on korduvalt esinenud MUGi koosolekutel ja muudel üritustel, jagades oma kogemusi ja tehnoloogialaseid teadmisi teiste tudengitega. Autasuks sõidab Jaana Barcelonasse Eestit esindama EMEA MSP kokkutulekul ja saab osaleda TechEd Developers-il. Lisaks sai Jaana Mobility Pack-i omanikuks. Aitäh Jaana!

 2. Teine koht läks samuti Tartusse ja selle võitis Siim Karus. Siimu auhinnaks oli Xbox 360 koos nelja mänguga.

 3. Kolmanda koha napsas Ahto Pärisalu TTÜ-st, kes sai auhinnaks LifeChat ZX-6000 hands-free seadme. Kuna Ahto on MSP rollis juba teist aastat ja on andnud olulise panuse MUG.ee arengusse, siis võitis ta boonusauhinnaks Xbox 360-e koos kahe mänguga.

Teisel päeval jätkasime töise osaga. Peale organisatoorseid teemasid tegi ettekande kolmas Tartu Ülikooli MSP Kaur Alasoo, kes tutvustas kahe suvekooli parimaid palasid. Esitlus oli väga sujuv ja saime teada nii mõndagi otsingumootorite tagamaadest ning trendidest. Päeva lõpetasime MUG.ee strateegiate arutelude ning ajurünnaku läbiviimisega, mille käigus genereerisime hulganisti häid ideid tulevasteks ettevõtmisteks.


Kui tahad rohkem teada MSP programmist, siis esimese sammuna soovitan osa võtta MUG.ee järgmisest koosolekust, mille kohta jõuab peagi info nende kodulehele.MSP 2008 grupipilt Gunnar Peipman rääkimas blogimisest  Jaan Vare meediakoolitus
Microsofti partnertudengite grupipilt Gunnari ettekanne blogimise kunstist Jaani esitlus artiklite kirjutamisest
2008. aasta MSP Jaana Metsamaa Microsofti partnertudeng Siim Karus MSPd ajurünnakul
2008. aasta säravaim MSP Jaana Teise koha võitnud Siim MSPd ajurünnakul. Vasakult: Kaur, Viko ja kolmanda koha võitnud Ahto

Comments (2)

 1. Jaana says:

  Woah ma olen kuulus 🙂 TechEd-il ei ole veel käinud nii, et seda auhinda ei oska kommenteerida aga see hiir on küll mõnus, vahetas mu Logitechi välja 😛

 2. Deepak Sabita says:

  Nice work buddy

  Keep it up.

  Deepak Sabita

Skip to main content