Katso Mix2011 Keynote suorana 12.4 kotisohvalta tai sitten kanssamme Keilarannassa

MIX2011 jyrähtää käyntiin  12 – 14.4. Las Vegasissa ja kokoaa jälleen ison joukon kehittäjiä sekä designereita ympäri maailmaa. Mixin avajaispuheenvuoro tullaan lähettämään suorana lähetyksenä 12.4. klo 19:00 suomen aikaa. Tämä kannattaa seurata livenä sillä  Mixin avajaispuheenvuoro ei perinteisesti ole jättänyt ketään kylmäksi! Lisätietoja avajaispuheenvuoron aiheista: http://live.visitmix.com/Keynotes     Järjestämme avajaispuheenvuoron kotikatsomon Microsoftin toimistolla Keilaranta 7:ssa…

4

Tähtien sota on pian täällä – lippu yksityisnäytökseen Microsoft videoiden voimalla

Voita lippu seitsemännen Tähtien sota -elokuvan Star Wars: The Force Awakensin -yksityisnäytökseen. Microsoft järjestää oman näytöksen maailman odotetuimmasta elokuvasta Helsingissä. Arvomme joulukuussa järjestettävään VIP -elokuvailtaan 700 lippua, sekä lisäksi 300 lippua jotka voi käyttää missä tahansa Finnkinon teatterissa. Arvomme yhteensä 1000 lippua 30.9.2015 mennessä vastanneiden kesken.   Miten voin voittaa lipun? Valitse listalta yksi haluamasi…

4

Pientä ajanviihdettä Windows 8 -sovelluksina

Pientä peliä ja viihdettä päivääsi Windows 8 -sovelluksina   Little Treasure Hunt http://apps.microsoft.com/windows/fi-fi/app/little-treasure-hunt/3fed5521-a25f-43ab-ad02-b2dfe5517155  Dino’s Little Egg Catch http://apps.microsoft.com/windows/fi-fi/app/dinos-little-egg-catch/2daae0ed-f83a-443b-ac81-052bc8580824 Miriel’s Enchanted Mystery http://apps.microsoft.com/windows/fi-fi/app/miriels-enchanted-mystery/829fe6ff-57e2-4e09-8787-f5c84d41d200 Spitzer Space Telescope http://apps.microsoft.com/windows/fi-fi/app/spitzer-space-telescope/a950d0a0-c276-4682-995f-9f57a9d0bfb0 Tile Runner http://apps.microsoft.com/windows/fi-fi/app/482b7652-1eca-466e-a048-c24aac7b0f44 Alphabetico http://apps.microsoft.com/windows/fi-fi/app/a62c356b-8f92-48f9-8160-a96fbfe8064b All in Dice http://apps.microsoft.com/windows/fi-fi/app/3627e95e-8b93-497a-b9e9-55176d421b8d 3D Bottle Spin http://apps.microsoft.com/windows/fi-fi/app/3d-bottle-spin/2a94dd2f-6777-402d-bd1d-7b0698344b38 3D Dice Roll http://apps.microsoft.com/windows/fi-fi/app/3d-dice-roll/03058692-ba89-4058-b908-0b3450328596 Munchy Crunchy Chili Peppers http://apps.microsoft.com/windows/fi-fi/app/38204520-8454-416b-9ee1-5ceb44d888ca Molla  ABC http://apps.microsoft.com/windows/fi-fi/app/007f3d45-d3c7-4e82-9dc0-dce71fb23854

3

Web Developer Roadshow kiertueterveisiä Jyväskylästä

Web Developer Roadshow -kiertue saavutti lumisen Jyväskylän 10.1.  Yliopiston Agorasalissa oli 66 kehittäjää sekä  IT-ammattilaista kuulemassa mitä uusimmat teknologiat ja ratkaisut tuovat web-sovelluskehityksen ja kokonaisvaltaisen käyttäjäkokemuksen toteutukseen.  Muistathan että kaikki kiertueen esitysmateriaali ja videotallenteet löytyvät codezone.fi -sivustoilta. Jalkaudumme Web Developer Roadshown -kiertueen puittessa seuraavaksi Ouluun 7.2. Keväällä, 19.4. olemme Tampereeella ja 8.5. Lappeenrannassa. Nähdään Oulussa,  -Tanja Audience Marketing Manager / IT-ammattilaiset &…

2