VSTS User Group Finland Ry:n seminaari 19.5. klo 14:00


Tervetuloa  VSTS User Group Finland Ry:n  järjestämään seminaariin 19.5. klo 14:00 – 17:00 Microsoftille.  Seminaarissa kuulet yhdistyksen jäsenien kertovan miten he omassa työssään käyttävät VSTS:ää, sekä mitä kokemuksia he ovat käytöstä ja käyttöönotosta saaneet.  Seminaarin tarkoituksena on jakaa yhdistyksen jäsenien välistä tietoa, vaihtaa ajatuksia ja luoda uusia ideoita miten VSTS:ää jäsenet voivat arkiaskareissaan hyödyntää. Lisätiedot ja ilmoittautumiset täällä


 


Yhdistyksen puheenjohtajan Tero Vuorenmaan (Softability Oy)  sanoin:


 


”Ohjelmistojen merkitys yhteiskunnassa on vuosi vuodelta kasvanut ja sitämyöten myös paineet ohjelmistokehityksen tuottavuudelle ja laadulle ovat kasvaneet.  Nykypäivän tuote- ja palveluliiketoiminnassa ohjelmistoilla on entistä keskeisempi merkitys yritysten liiketoiminnassa.  Ohjelmistojen elinkaarenhallinta on tehokas tapa vastata näihin haasteisiin.  VSTS User Group Finlandin tavoite on edistää suomalaisten organisaatioiden osaamista hyödyntää Microsoft Visual Studio Team Systeemiä ohjelmistojen elinkaarenhallinnassa ja tällätavoin olla mukana edistämässä Suomalaisien kyvykkyyttä kilpailla myös kansainvälistyvillä markkinoilla.


 


Ensimäisen toimintavuoden aikana tarkoituksena on kehittää yhdistyksen jäsenille palveluita jotka parhaiten edistää tavoittettamme.  Vuoden aikana tulemme järjestämään seminaareja ja jakamaan muutenkin tietoutta Visual Studio Team Systeemistä.  Tarkoituksena on luoda elävä yhdistys, josta yhdistyksen jäsenet saavat mahdollisimman paljon hyötyä.  Tämän tavoitteen saavuttamiseksi rohkaisen jokaista aiheesta kiinnostunutta liittymään jäseneksi ja kantamaan oma pieni kortensa kekoon, olit sitten kehittäjä, testaaja, päällikkö, johtaja tai IT-palveluita käyttävä henkilö.  Siispä tervetuloa yhdistykseen ja kehittämään yhdessä Suomen ohjelmisto-osaamista”


 


Näihin  sanoihin…. Tervetuloa 19.5. tapahtumaan!


 


Tanja


 

Skip to main content