Cortana ile tanışın, Windows Phone 8.1 (Blue) güncellemesi


Merhabalar,

Windows 8.1 güncellemesini,  "Developer" olarak herkezden önce edinerek, yeni özelliklere göz atabilir ve kişisel asistanınız Cortana ile tanışabilirsiniz. Cortana arka planda Bing'i kullanarak sizin sorularınızı yanıtlayan bir asistan uygulaması. Bunun haricinde, güncelleme ile birlikte birçok yeni özellik de gelmekte.Yükleme için öncelikle AppStudio sitesine gidip, Microsoft live hesabınızla ücretsiz olarak kayıt olmalısınız. Sonrasında yapmanız gerekenler:

- Öncelikle kişisel bilgilerinizi bilgisayarınıza yada Skydrive üzerine yedekleyin, her ihtimale karşı.
- Güncelleme veri taşıma vs. nedeni ile uzun sürüyor bu sebepten 1-2 saatinizi bu işe ayırmalısınız. Bu arada önceki güncellemeler halihazırda yüklenmedi ise onlarda öncesinde yüklenecek. Bu işi biraz daha uzatabilir.
- Wi-fi bağlantısını aktif hale getirin ve telefonda yeterli miktarda şarz olup olmadığını kontrol edin. Mümkünse işlemler sırasında telefon şarza takılı kalsın.
- Windows Store'dan "Preview for Developers" uygulamasını yükleyin, ve daha önce register olduğunuz "AppStudio" üyeliğinizle uygulamaya giriş yapın.
- Uygulamada "Enable Preview update" seçeneğini ("checkbox") işaretleyin ve telefon ayarlarında güncellemeleri kontrol edin. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, "Blue" güncellemeniz hazır.
- Son olarak "Regional" ayarlarıda değiştirmek gerekiyor. Bölge olarak US(Amerika Birleşik Devletleri) seçip, dil olarak İngilizce seçmeliyiz. Bununla ilgili linkteki makaleyi referans alabilirsiniz.

Eğer sabrederim derseniz elbette yazın gelecek olan "public" sürümü de bekleyebilirsiniz. 🙂

İyi çalışmalar,
Mert Ozturk

Skip to main content