[PL] Imagine Cup 2010 – Game Design


image
Microsoft co roku organizuje konkurs dla studentów - Imagine Cup, jest to konkurs technologiczny dla programistów, w którym można się spisać w wielu kategoriach. Dla wielu z was na pewno konkurs jest znany. Jeśli nie to zapraszam na poniższą stronę:
http://imaginecup.com/Competition/Overview.aspx

Dodatkowo, jak możecie tam przeczytać finały przyszłorocznego Imagine Cup odbędą się w Polsce. Cały świat technologiczny w tym momencie będzie spoglądał w stronę Warszawy próbując wypatrzeć co bardziej utalentowanych studentów potencjalnie do zatrudnienia. W tej kategorii co roku wiele osób z Polski wygrywa wymarzony bilet do Redmond.

Generalnie to super okazja dla studentów przy projekcie, który może przysporzyć laur, sławy i potencjalnie przykuć oko pracodawców. W tym konkursie rok do roku polskie drużyny uzyskują bardzo wysokie pozycje. Z czego jestem dodatkowo dumny i już teraz choćby tym wpisem mocno wam wszystkim dopinguję.

Ciekawą nowością ostatnich lat jest kategoria związana z tworzeniem gier video. Jest to kategoria, przyznam, której kibicuję najbardziej. 

W tej szczególnej kategorii to super okazja dla polskich firm GameDev, aby się tematem Imagine Cup zainteresować i wspierając konkursantów, sami mogą zdobyć dla firmy nowy talent.
To też kolejna szansa, aby wspólnie z konkursantami pokazać światu, że w Polsce umiemy tworzyć gry na wysokim poziomie!

Wymiernych i niewymiernych korzyści na pewno jest wiele. Aby się nie rozpisywać, jeśli to brzmi dla was interesująco to zapraszam do kontaktu ze mną, chętnie przekażę te pytania do odpowiednich osób.

Comments (1)
  1. Łukasz Sowa says:

    Szkoda tylko, że nie na wszystkich uczelniach IC ma duże zainteresowanie. Na moim wydziale (EiTI PW), który jest największym wydziałem PW zainteresowanie konkursem jest bliskie zeru, podczas gdy na bliźniaczym EE PW jest dużo (około 10) drużyn, mimo że wydział dosyć mały… Przez to muszę się pałętać tu i tam, aby przyłączyć się do jakiejś drużyny 😉 Przydałaby się jakaś "giełda" miejsc w drużynach, czy coś ;P

Comments are closed.

Skip to main content