[PL] PDC09 się zbliża (17-19 listopada 2009)


Zbliża się PDC09. Na poprzedniej edycji tej konferencji osobiście byłem i muszę powiedzieć, że jak do tej pory była to najlepsza konferencja technologiczna w jakiej uczestniczyłem.

Już zanim się ta sposobność wydarzyła wiele o PDC słyszałem od swoich kolegów w biurze i od partnerów w Polsce. Po tych opowieściach PDC urosło w moich oczach niemal do legendy i jak już pojawiłem się w centrum konferencyjnym w Los Angeles – nie zawiodłem się.

PDC mimo, że pojawia się w kalendarzu drugi rok z rzędu, to nie jest impreza cykliczna. Microsoft organizuje PDC zawsze jak ma coś wybitnie ciekawego do powiedzenia programistom. PDC to raczej wizja Microsoft na przyszłość niż omówienie bieżących technologii. Na PDC zawsze można się spodziewać ważnych dla świata informatyki ogłoszeń i nowości.

Tak było zawsze w historii tej konferencji:
* w 2000 roku, Microsoft ogłosił .NET Framework i nowe Visual Studio.NET
* w 2001 roku, pojawił się Windows XP oraz Tablet PC (wraz z SDK do oprogramowania tabletów); dodatkowo Compact .NET Framework i pierwsze dyskusje na temat IIS6.
* w 2003 roku akcja, którą mogę podsumować Windows "Longhorn" build 4051
* w 2005 roku pierwsze wrażenia z Windows Vista, .NET Framework 3.0 z całym bagażem WPF,WCF,WF oraz Linq i innymi komponentami, które teraz coraz bardziej są dla nas programistów standardem.
* w 2008 roku, z rocznym przesunięciem (pierwotnie PDC miał być już w 2007 roku) ogłoszono Windows Azure, opublikowano pierwszą betę Visual Studio 2010 i Windows 7 M3. To ta konferencja, na której byłem. Jedyne czego na niej żałuje to fakt, że nie mogłem się rozdwoić i uczestniczyć w większej ilości sesji.

Jak wspomniałem na początku, zbliża się PDC09. Na nim na pewno kolejna dawka ogłoszeń i ciekawej wiedzy technologicznej. Zachęcam was zatem w miarę możliwości na technologiczną wycieczkę do Los Angeles w listopadzie, a jeśli nie możecie śledzić tej konferencji na żywo to nie ma problemu, PDC w zeszłym roku przyzwyczaiło nas do bogatej zawartości online w trakcie i tuż po konferencji. Więc czy na żywo czy przez Internet zachęcam do wbicia sobie do kalendarza dat 17-19 listopada 2009.

Na bieżąco na swoim blogu będę pisał wszelkie istotne informacje na temat tej konferencji, zachęcam też do śledzenia poniższych stron:
* https://twitter.com/pdc09
* http://microsoftpdc.com/WhatsHappening
* http://microsoftpdc.com/BehindTheScenes

Skip to main content