[PL] Jak wygląda twój pasek zadań w Windows 7?


image No właśnie, z nowym paskiem zadań bardziej sensownie niż w poprzednich wersjach można go umieścić w innej konfiguracji niż na dole ekranu. U mnie dla przykładu jest on po lewej stronie tak jak zamieszczony po lewej zrzut ekranu.

Kiedyś denerwowało mnie to, że ktoś ten pasek przestawia, zwłaszcza na publicznych komputerach, gdzie wielu użytkowników o różnych preferencjach ma do nich dostęp. Nie mogłem zrozumieć jak jest różnica pomiędzy górą a dołem ekranu (poza udawaniem Mac’a). Nie było jednak nic bardziej niewygodnego dla mnie niż pasek po lewej lub po prawej stronie. Gdy pasek zawierał słowny opis aplikacji w postaci nazwy głównego okna, zwężanie sobie tego opisu i małej niewiele mówiącej ikonce to po prostu była katastrofa.


Teraz gdy wszystkie okna opisane są dużą i wyrazistą ikoną, przy popularyzacji panoramicznych ekranów moje testowanie paska po lewej stronie od dwóch tygodni nie wywołuje frustracji, wręcz przeciwnie. Widzę coraz więcej przyjemnych korzyści z odmiany.

Pytanie do was, czy w większości przypadków wykorzystujecie pasek w standardowej pozycji czy kombinujecie. Czy w standardowej pozycji czy w alternatywnej jak wygląda zatem wasz pasek zadań i jak z niego korzystacie?
To pytanie zawsze jest ciekawe gdy się je zada IT Pro/Developerowi, informatycy mają wrodzoną chęć do modyfikacji, tweakerów i innej formy dostosowywania systemu do swoich potrzeb, ciekawe jestem waszych, URLe ze zrzutami ekranu mile widziane.

Comments (6)

 1. "…modyfikacji, tweaterów…" – chyba nie "tweaterów" tylko "tweakerów" 😉

  Ja osobiscie korzystan w standardowej pozycji na dole ekrany. Posiadam tylko dwie ikonki: IE i folder bibliotek. Lubie minimalistycznie i wszystko staram sie do traya chowac. Na pulpicie tez mam tylko 4 ikony, zadnych skrótow, folderow ani tym podobnych rzeczy 🙂

 2. ta.. tweakerów 😉 to wszystko przez ten Web 2.0, już poprawiam i dzięki za uwagę.

  Co do twojego wykorzystania, czyli rozumiem, że w wyszukiwaniu tego czego nie masz pod ręką wykorzystujesz sławetne menu start + typing + enter?

 3. Po czesci tak 🙂

  mam do menu start przypiete dwie aplikacje: Outlooka i Poczte Live.

  Programy, ktore najczesciej uzywam i tak pojawiaja sie w menu start (Visual Studio, SMSS) wiec mam je pod reka.

  Jesli natomiast czegos nie ma to wtedy tak jak opisales: szukanie przez menu start 🙂

 4. Tomek says:

  Od czasu Windows 2000 pasek tylko i wyłącznie na górze … poniekąd wynik kiepskiego projektu menu start od Windows 95 w zasadzie do XP. kiepskiego jak ktoś nie traci czasu na ruszanie myszką i uzywa klawiszy.

 5. @rek says:

  Oto mój pasek 🙂

  http://images38.fotosik.pl/182/eb5170516502bf05.png

  Trzymany na górze, przy 22" monitorze lub laptopie po prostu jest dla mnie wygodniej mieć pasek na górze niż szukać go gdzieś w czeluściach dolnej krawędzi. Tray bez ukrywania ikon (nie lubię jak mi się tam ikonki ukrywają). Przypiete kilka programów (zazwyczaj te które używałem/używam w ciągu ostatnich 1-3 dni) I obowiązkowo adres gdzie mam listę ostatnio odwiedzanych udziałów sieciowych. 🙂 wszystko co mi potrzebne pod ręką

 6. yarpen says:

  Na dole + autoukrywanie, co doprowadza wiekszosc osob uzywajacych mojego komputera do rozpaczy 🙂

Skip to main content