[PL] Rynek komputerów PC powinien się zacząć odbijać – jaki to się ma do Windows 7?


Bazując na razie na globalnych badaniach i źródłach doczytałem estymację i wnioski, że rynek PC powinien się odbijać z kryzysowego stanu.

To powinno pomóc też odbić się sprzedaży aplikacji. Dobry start to artykuł  w Computer World, który od razu nawiązuje do Windows 7.

Dodatkowo polecam też lekturę poniższego bloga:
http://blog.changewave.com/2009/07/business_pc_purchases_rising.html

Według badań Changewave Research sprzedaż desktopów i laptopów zanotowała już wzrost w maju 2009 i powinna dalej rosnąć.

Planowana na jesień premiera Windows 7 i jej percepcja powinno na tym skorzystać. Według tego samego badania ocena W7 w oczach konsumentów to 34% bardzo zadowolonych (very satisfied) oraz 58% poniekąd zadowolonych (somehow satisfied). Tylko 8% respondentów ocenia nadchodzący system Microsoft negatywnie.

Jak to się ma do deweloperów? Zapowiada się o wiele szybsza niż w przypadku Windows Vista adopcja nowej wersji Windows, więc myślę, że warto się bliżej przyjrzeć cechom tego systemu przekładających się na technologie deweloperskie.

Warto też pomyśleć o certyfikacji aplikacji pod Windows, która to da jasny sygnał klientom, że powinni wybrać waszą aplikację do sprawnej pracy na nowym systemie.

Certyfikacja jest naprawdę prosta i daje wiele benefitów. Dodatkowo sama w sobie nic nie kosztuje i test można wykonać samemu. Do Microsoftu wysyła się de facto tylko wynik testu do sprawdzenia. Jedyny koszt to podpis cyfrowy aplikacji, który jest wymagany.

Ten zaś abstrahując od samej certyfikacji to moim zdaniem tylko zalety.
Windows Vista i Windows 7 bardzo zwraca uwagę na podpis aplikacji jasno komunikując użytkownikom skąd pochodzi aplikacja. Nie wiem jak wy, ale ja coraz bardziej nieufnie spoglądam na rządzania aplikacji, której sygnatura wskazuje “nieznanego wydawcę”. Dodatkowo Windows Error Reporting i inne usługi z WinQual też powinny brzmieć zachęcająco, ze strony samego Microsoftu.

Poniżej garść odnośników z dodatkowymi informacjami i zasobami:
* Test Toolkit
* https://www.isvappcompat.com/ 
* Monitorowane forum na MS Connect
* Windows 7 Training Kit for Developers
* więcej o programie Logo
* więcej o testach pod Logo
* więcej na temat kompatybilności z Windows 7

Comments (0)

Skip to main content