[PL] Zmiana czcionki w VS2010 nie wymaga wchodzenia do opcji edytora


Niby mała (głupia) rzecz a cieszy. Bawiąc się Visual Studio 2010 odkryłem, że trzymając CTRL i rolując kółkiem od myszy mogę sobie przeskalować okno edytora (tak jak stronę w przeglądarce). Przykład poniżej 🙂

image

Sprawnie, szybko i przyjemnie. Bardzo pożyteczne zwłaszcza jak się prezentuje na rzutnikach w różnych rozdzielczościach w stosunku do naturalnej pracy w IDE. Szybki ruch myszką i jest odpowiedź na pytanie z sali: czy można powiększyć czcionki, nie widać prezentowanego kodu.

Comments (3)

 1. kazikkuta says:

  Po pierwsze tak powiększony teks w IDE wygląda mało profesjonalnie (powiększają się paski przewijania). Po drugie prezentując zawsze powinieneś upewnić się przed rozpoczęciem, że słuchacze z ostatniego rzędu będą mogli odczytać to, co pokazujesz… zwiększyć rozmiar, czasem zmienić schemat kolorów. Pytanie z sali o powiększenie czcionki wskazuje tylko na to, że nie przygotowałeś się do prezentowania kodu…

 2. Oj to tylko przykład, w którym bardzo ekstermalnie powiększyłem okno. Swoją drogą mam nadzieję, że powiększenie paska przewijania to bug, bo faktycznie wygląda to dziwnie.

  Wracając do braku profesjonalizmu. To jest tak łatwo wytknąć, choć wcale obie strony to nie posuwa do przodu, prawda?

  Ja osobiście takiego pytania z sali nie dostałem jeszcze, natomiast bardzo szybko na nie zwróciłem uwagę, gdy na wielu prezentacjach na których uczestniczyłem takie pytanie do prelegenta padło.

  Efektem było wytrącenie z rytmu i paniczne szukanie odpowiedniej opcji w IDE i próba powrotu do pierwotnego rytmu prezentacji. Profesjonalne lub nie, ja gdybym takie pytanie zadał miałbym jeden cel: zobaczyć kod a nie wytknąć profesjonalizm lub jego brak.

  Mając tak subtelnie intuicyjną alternatywę myślę, ze ten problem to ułamek sekundy zamiast paru w porywach do parunastu cennych sekund podczas których dopiero jest test prawdziwego profesjonalizmu – jak sobie poradzić z takim pomidorem 🙂

  Wciąż tylko przykład, który na szybko wpadł mi do głowy, aby zilustrować cechę. Ja często pracuję w różnych rozdzielczościach (rzutnik, monitor w laptopie, monitor zewnętrzny). Dokładając jeszcze do tego ustawienia High DPI przy mojej natywnej rozdzielczości nieco wyższej niż Full HD szybki ruch myszką aby dostosować sobie widok okna z kodem uważam za całkiem przyjemny dodatek.

  Dodatek czyli jak sama nazwa wskazuje opcjonalny feature, który IMHO znajdzie szybko wielu zwolenników.

 3. Xorpd says:

  Faktycznie zmieniles czcionke fest..

  A nie powiekszyles jej tylko? Eh.

Skip to main content