[PL] Internet Explorer 8 już jest


Dzisiejszy keynote na MIX 2009 to tak naprawdę launch IE8, który jest już do pobrania pod adresem: http://www.microsoft.com/ie/.
Bill Buxton rządzi, aczkolwiek sesja na temat designu opakowań do leków na receptę (Deborah Adler) mnie osobiście trochę znudziła. Nawiązania personalne o swojej babci.. no przeżyję kontekst, ale czytane z ekranu bez emocji.. Co to za personal story..? How artificial… Wolałem wczorajsze odwołania do UX w postaci roweru górskiego, w którym mam w nosie kto ten rower zrobił, liczy się andrenalina, pot na czole, muchy na zębach i uśmiech na twarzy.

O IE8 już pisałem, więc nie będę się póki co powtarzał. Sam finalnej wersji niestety nie mogę przetestować ponieważ posiadam W7, do którego jest pisana specjalna wersja IE8 z multitouchem i innymi takimi tam 🙂 Was oczywiście zapraszam do testów. Dean Hachamovitch, General Manager od Internet Explorera w bardzo fajny sposób przedstawił nową wersją naszej przeglądarki. Bezpośrednie porównania do Chrome czy Firefox’a, nawiązanie do standardów. To jest coś co przeciwnicy przeglądarki “E” lubią rzucać Microsoftowi na wiatr. Mnie się podobało, że właśnie w taki bezpośredni sposób Dean przedstawił nowy produkt.

Skip to main content