[PL] Internet Explorer 8 RC1 już jest


Internet Explorer 8 RC1 już jest do pobrania. Zainteresowanych odsyłam do odnośnika ukrytego pod poniższym logo:

image 

Niestety użytkownicy testujący Windows 7 nie mogą zainstalować tej wersji, natomiast jeśli posiadacie wprowadzone na rynek wersje systemu Windows (i wspierane wciąż przez IE czyli Windows XP i Windows Vista) to śmiało możecie sprawdzić nową wersję przeglądarki.

Dla tych co do tej pory jeszcze ani razu nie zetknęli się z Internet Explorer 8 poniżej kilka faktów dotyczących zmian i nowych cech przeglądarki:

Kompatybilny widok
:


Zaznaczając tę opcję będziecie mogli przeglądać strony zaprojektowane dla starszych wersji przeglądarek.

Web slices:

W skrócie są to fragmenty strony (miniaturki) dostępne do szybkiego podglądu z poziomu paska narzędziowego przeglądarki. Dzięki tej funkcjonalności możemy w szybki sposób podglądać kluczową dla nas zawartość serwisów, które przeglądamy.

Bezpieczeństwo:

image

IE8 wprowadza nowe cechy związane z bezpiecznym przeglądaniem stron WWW. Dla przykładu powyższy zrzut ekranu to informacja z tzw. SmartScreen Filter, który jeśli wykryje, że strona zawiera potencjalnie niebezpieczne dla nas treści (malware, phishing) to zamiast załadować ją daje nam alternatywne opcje.

Wizualizacja wyszukiwań:

image
Powyższy przykład najlepiej to ilustruje. Szukamy czegoś w Wikipedii, podgląd sugerowanych wyników jak widać jest trochę bogatszy.

Prywatne przeglądanie stron:

image

Po zaznaczeniu tej opcji możemy przeglądać Internet bez zapisywania historii.

Akceleratory:

image

Szybkość przeglądania stron WWW to nie tylko wydajność samej przeglądarki (i tutaj IE8 jest o ~80% szybszy od IE7). Na szybkość wpływają też różne dodatkowe cechy, które pozwolą nam łatwiej nawigować. W tym celu zostały stworzone właśnie Akceleratory. Po zaznaczeniu fragmentu strony pojawiają się nam dodatkowe opcje kontekstowe, z których możemy skorzystać przechodząc dalej, np. zaznaczenie niezrozumiałego dla nas tekstu i odszukanie definicji słowa na Wikipedii czy Encarcie. Poszukanie adresu od razu na mapach, itd.

Jeśli chcielibyście zobaczyć te cechy na żywo to bezpośredni odnośnik do pobrania jest tutaj:
http://www.microsoft.com/windows/internet-explorer/beta/worldwide-sites.aspx

Skip to main content