[PL] Nowa wersja aplikacji Windows Live


Pojawiła się nowa wersja pakietu aplikacji Windows Live. Tak jak słusznie zauważył Błażej Kotełko z Insertu, jedną z nowych cech, która od razu wpada w oko, jest sprawdzanie polskiej pisowni w Live Writer.

Jeśli macie poniższą wersję “14.0.8050.1202 pl” , to powinniście móc skorzystać z tej możliwości:

image image

Duża wygoda, bo nie trzeba przeskakiwać pomiędzy edytorem Live Writer a inną aplikacją (np. Word z Office) aby mieć pewność, że nie piszemy językowych farfocli (tak.. to autoironia :>). W każdym razie sprawdzanie pisowni na razie ogranicza się do szukania błędów ortograficznych, stylistyki i interpunkcji w ogóle Writer nie rusza (nie odnotowałem).

Podczas instalacji nowej wersji dostałem też możliwość zainstalowania nowej aplikacji, czyli Office Live Workspace. Rejestracja do tej aplikacji via Live Id daje nam w praktyce to, co wcześniejsze wersje Sharepointa (2003), czyli współdzieloną, serwerową obsługę dokumentów. Kliencka aplikacja po stronie Office daje nam możliwość pracy bezpośrednio na przestrzeni roboczej w Office Live.

image

Zarządzanie dokumentami oczywiście odbywa się z poziomu przeglądarki:
image 

Nie sprawdzałem jeszcze limitów i dokładnych zasad na jakich można korzystać z serwisu. To co widzę, to kolejną usługę umożliwiającą wspólna sieciową prace nad dokumentami.

Live Mesh dodatkowo daje możliwość współdzielenia desktopów, SkyDrive po prostu pozwala na umieszczanie dokumentów na wirtualnym sieciowym dysku i udostępnianie ich użytkownikom (z dużym limitem pojemnościowym). Office Live, jak widać, daje możliwość integracji z pakietem desktopowym Office przy pracy serwerowej nad dokumentem. To tak w skrócie.
Zastanawia mnie trochę ta redundancja przy wspólnym “Core”. No cóż, może kiedyś powstanie z niej coś wspólnego i jednolitego.

Kolejną rzecz jaką zauważyłem: Live Messenger jest zintegrowany z desktopem Windows 7 (Pasek Zadań):

image image
Więcej zmian tak w parę minut nie zauważyłem, natomiast jak coś ważnego i ciekawego jeszcze namierzę to na pewno się z wami tą informacją podzielę.

Skip to main content