[PL] CES 2009 – keynote Steve’a Ballmera dziś w nocy


CES 2009 rozpocznie się w czwartek (czasu lokalnego w Las Vegas, gdzie konferencja się odbywa). Steve Ballmer już w środę o 18:30 czasu lokalnego (2:30 u nas) będzie miał swój przedkonferencyjny keynote. CES to była wcześniej domena Billa Gates’a, który rok temu dla przykładu wdzięcznie bawił się Surface’em czy grał w Guitar Hero z Slashem z Guns’n’Roses.

Prasa będzie napewno podglądać jak Steve Ballmer zastąpi swojego przyjaciela na tym wydarzeniu. Steve w końcu znany jest ze swojego bardzo przejmującego, emocjonalnego nastawienia do każdego przemówienia (nie czuję gdy rymuję :>). To może być ciekawe bo czasy są ciekawe, coraz bliżej Windows 7 i paru innych tematów, które pojawiły się na tapecie. W7 to nie wszystko (jest przecież jeszcze chociażby Xbox, Zune)  i wierzę, że wielu może zainteresować jak przyszłość Microsoftu w kontekście rynku konsumenckiego widzi CEO firmy.

Jeśli jesteście zainteresowani obecnością Microsoft na tej konferencji to keynote to nie wszystko. Na ścieżce “CES Game Power Conference” dyrektor generalny E&D Advertising Group będzie miał swoją sesję wspólnie z innymi osobami na temat:
Game Power: Entertainment and Branding as Franchise - As Games Integrate into the Movie, Music, TV, Mobile, Advertainment & Custom Branded Experience
Na ścieżce “Connections(tm) Summit” Ben Huang, dyrektor w grupie Connected TV Business, także będzie jednym z prelegentów na sesji: Connected Game Consoles: King of the Digital Home.
Na kolejnej ścieżce “Digital Hollywood” co prawda nie widzę prelegenta z MS, natomiast temat napewno Microsoftu bezpośrednio dotyczy i ciekaw jestem co tam ciekawego padnie. Tytuł: The Personalized Web; The Personalized Application; Personalized Television; Personalized Social Experience

Po przeczytaniu powyższych tematów jest chyba oczywiste kogo najbardziej mogą zainteresować.

Skip to main content