[PL] Xna v1,v2,v3 a Xbox 360


Kontynuacja na temat deploymentu gier/produkcji Xna na Xboxa. Podczas weekendowych testów wyszła ciekawa sprawa. Próbowałem wrzucić na xbox’a dema (scenowe) z Assembly 2007, które były napisane w Xna. Produkcje wizualnie świetne, na zachęte wklejam filmik poniżej.

Chciałem to zobaczyć na żywo, ale niestety mi nie wyszło. Deployment zawiódł.
Dema pojawiały się na dysku Xboxa, natomiast nie były dostepne w menu Community Games. Poszperałem, popytałem i niestety nie mam dobrej wiadomości.

Problem polega na różnych runtime’ach. Do tej pory pojawiły się trzy duże wersje Xna, w których na poziomie runtime niezbyt dobrze przewidziano kompatybilność w dół.
Dopiero v3 architektonicznie poprawnie uwzględnia ten wydaje mi się dosyć krytyczny warunek i już z następnymi powinno być lepiej.

W środowisku Windows to jeszcze pół biedy, natomiast najnowszy Xna Connector w Xboxie poprawnie działa tylko z plikami .ccgame z wersji v3. Wersję v1 w ogóle chyba już się nie da wciągnąć na konsolę, a wersję v2 podobno można, ale to jest jakaś partyzantka, której poprawnie nie udało mi się przetestować.

Załączone powyżej demo, z tego co się zorientowałem zostało napisane w v1, więc w ogóle lipa (chyba, że autorzy zrobią upgrade do v3). Cóż, nobody’s perfect.

Technorati Tags: ,,,
Comments (1)
  1. Jak widać po tytule, zanosi sie na kolejny cykl artykułów. Jak pojawią się kolejne to postaram się dorobić

Comments are closed.

Skip to main content