[PL] Targi E3 – co na Xbox’a?


Nie wiem czy wiecie, ale za oceanem trwa teraz E3 2008 czyli Electronic Entertainment Expo 2008. To chyba największa konferencja w branży gdzie marketing dostawców platform (konsol) oraz wydawców gier puchnie w szwach od coraz to nowszych zapowiedzi, kontrolowanych przecieków i tak dalej. Dziś konferencja prasowa Microsoftu i od razu siejemy zamęt i zniszczenie, a na górze wisienka. 🙂

Wiele z intrygujących filmików znajdziecie na stronie www.gametrailers.com. Rozsądny komentarz na bieżąco też publikują koledzy z Polygamii. Jest nieźle. Z tego co sam na ten moment zdąrzyłem zobaczyć to:
* krótki filmik z gameplayem do Fallout 3, po którym jeszcze bardziej zapragnąłem tej gry.
* robiący wrażenie cooperative w Resident Evil 5 (po Xbox Live)
* Project Origin, który na mnie akurat wielkiego wrażenia nie zrobił, ale może dla twardych fanów F.E.A.R będzie to gratka.
* Więcej informacji na temat Lord of the Rings:Conquest, do którego sam jestem nastawiony z pewnym dystansem. Filozofia Starwars:Battlefront w świecie Tolkiena. Zabawa z mordowanie hobbitów grając siłami Saurona. No nie wiem.. Zawsze wolałem grać Aragorna i bronić bosostopych 🙂
* Do tego jeszcze nie dotarłem, ale Polygamia już rozkminiła, że Final Fantasy XIII będzie na Xbox'a! Ten nius dla coniektórych powinien być jednym z najbardziej wgniatających. To zbicie solidnego argumentu dla Sony. Zresztą poczytajcie komentarze na Polygamii. Wieje grobową atmosferą i zabójczym milczeniem od miłośników Sonyi.
* Fable 2 - gra wg Petera Molynuex już jest skończona. Zapowiada się ciekawie zwłaszcza gdy do rozgrywki zachęca sam Peter Molyneux. Jeden z magików sceny prezenterskiej w branży elektronicznej rozrywki.
* Lego:Batman - no po prostu chyba już mnie żadne Lego w wersji gry video nie zdziwi.
* Hydrophobia - tutaj nie mam pojęcia co to będzie, ale krótki filmik pokazuje, że twórcy gry odpowiadają na techniczne wyzwanie twórcom Bioshock jeżeli chodzi o efekty związane z wodą w grze (od caustic lighting po przez pixel/vertex shadery na powierzchni.. no kurcze trochę się tam dzieje przez te parę sekund). Pytanie tylko jak się w to będzie grało.
* XBox 360 będzie miał nowy dashboard (pełna historia na 1up.com http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3168709). Oto zrzut ekranu:

image
Trochę mi to Wii przypomina na tyle na ile zapamiętałem z salonu znajomego. Zobaczymy 🙂

Cały czas się coś dzieje. Konferencja prasowa Microsoftu rozpoczęła się o 10:30AM PST czyli de facto 3h temu w stosunku do tego co teraz piszę.

Informacje na bieżąco na pewno znajdziecie tutaj: http://e3expo.com/.
Heheh.. no to dzisiaj chyba pospałem :>

Comments (0)

Skip to main content