[PL] Konkurs na dodatek do Visual Studio – zamknięcie sprawy


W paru mailach ostatnio dostałem pytanie co z kwietniowo/majowym konkursem na dodatek do Visual Studio.Net związany także z gadżetami pod Windows Vista Sidebar.

Niestety jak do tej pory nawet (choć deadline dawno temu minął) nie dostałem żadnej pracy (tylko pytania czy są jakieś).

Miałem ostatnio trochę pracy i zaniedbałem komunikację w tej kwestii, ale niestety jestem zmuszony na ten moment zamknąć konkurs jako nierozwiązany.

Dla wszystkich osób zainteresowanych konkursami na pocieszenie powiem, że następną próbę konkursową będę napewno chciał realizować w późniejszym czasie. Najprawdopodobniej będzie to po wakacjach.

Dlaczego w przeciwieństwie do wiki-spidera ten konkurs nie wypalił?
Mam swoje podejrzenia, ale od razu też pytanie do was - dlaczego ten konkurs wam nie spasował. Może być to dla mnie bardziej pomocne aby na przyszłość mieć większą szansę trafienia.

Moje podejrzenia padają na dwa obszary:
1) termin - maj to okres majówki (i długich weekendów zdala od komputera. Poza tym jak nie matury to zbliżające się sesje, juwenalia, urlopy.. maj to chyba generalni zły moment na takie pomysły.
2) pomysł na konkurs - wydaje mi się, że temat już nie był tak miodny jak za pierwszym razem.

Jeśli się mylę i macie swoje komentarze to oczywiście zapraszam - formularz powinien być gdzieś tutaj poniżej albo pod odnośnikiem.

Comments (5)
 1. A.Benedykt says:

  Witam,

  W moim przypadku, problemem był termin. Wprawdzie nie sesja co kilka projektów z terminem na wczoraj. Co do tematu to bardzo interesujący chociaż zapewne trudniejszy od pajączka. Inna sprawa, w przypadku pajączka połowa zadania została rozwiązana na wstępie 🙂

  Co do samego pomysłu to miałem zamiar zmajstrować gadgeta, który wyświetlał by stan BuildServera. Ostatnio udało mi się podnieść TFS-a 2005 do TFS 2008 a wraz z nowymi "Microsoft Team Foundation Server 2008 Power Tools" dostałem również programik, który funkcjonalnie jest dla mnie (ponad) wystarczający – wprawdzie nie gadget a kolejna ikonka w tray-u ale to i może lepiej 🙂 A czy dla Was taki gadget (jak wyżej opisany) byłby użyteczny ??

 2. A.Benedykt says:

  🙂 Ciekawa sprawa, mój komentarz pojawił się (# June 23, 2008 8:43 AM) przed postem (Posted: Monday, June 23, 2008 10:32 AM), chyba przekwalifikuję się na Proroka

 3. czyli rozumiem, że jakbym i tym razem przygotował szkielet to mogło by być łatwiej? :>

  Co do pomysłu to wydaje mi się, że jakikolwiek użyteczny tool (a ten wydaje się użyteczny) na sidebarze może być czytelniejszy niż w systrayu.

  Jeden warunek – monitor musi być panoramiczny aby był sens zostawiania sidebaru na ekranie.

  Jedyną kolizję jaką widzę to preferencja wielu programistów do stosowania panoramicznych ekranów, bo "może wyświetlić więcej znaków w linii". Co też ma sens, ale wtedy sidebar też może przeszkadzac jak wszystko co skraca pole widzenia :]

 4. A.Benedykt says:

  hm.. nie wiem jak inni się na to zapatrują, ale szkielet to zawsze połowa drogi, ja próbowałem przebrnąć przez Script# który taki szkielet dawał.

  Co do toola, faktem jest, że częściej cały czas widoczny jest pasek (tray) niż sidebar aczkolwiek wymieniony przezemnie program i tak ma ładne wyskakujące powiadomienia więc chbya problem rozwiązany 🙂

 5. Łukasz Sowa says:

  Dla mnie termin był przeszkodą (matura..), ale temat też niezbyt atrakcyjny. Pomysłu nie miałem to fakt… Co do szkieletu, to protestuję! Lepiej jak szkieletu nie ma 🙂 Więcej zabawy itp. Jedynie uważam, że podrzucenie artykułów traktujących o sprawie, to dobry pomysł (szczególnie jeśli temat jest niepopularny, tak jak ten – tzn. sidebar).

Comments are closed.

Skip to main content