[PL] Konferencja Discover SQL Server 2008


Tradycja "Discoverów" jest kontynuowana. Tak jak obiecałem wcześniej, w ramach programu adopcyjnego Microsoft Metro nasi partnerzy i zarazem uczestnicy programu mieli okazję uczestniczyć w konferencji i laboratoriach związanych z SQL Serverem 2008.

Te wydarzenia to jedno z wielu działań mające na celu pomoc w przygotowaniu się na nadejście nowej wersji serwera w waszych rozwiązaniach software'owych.

Konferencję uważam za udaną, pojawiło się nieco więcej osób niż na konferencji związanej z Visual Studio 2008, która odbyła się jesienią zeszłego roku.

Sądząc z waszych komentarzy zarówno warsztaty jak i konferencja została przyjęta bardzo pozytywnie. Mam tutaj parę wniosków, które pomogą mi usprawnić dalsze działania wokół SQL'a 2008, jakie odbędą się po wakacjach.

Z główniejszych to potraktowanie tematu BI równie głęboko co podstawową kwestię relacyjnej bazy danych. W tym momencie była tylko jedna sesja na ten temat, która napewno podsyciła bardziej głód niż nakarmiła wiedzą.

Trudno mi na ten moment powiedzieć coś więcej na temat swoich planów, to co mi chodzi po głowie to oczywiście napewno dedykowane warsztaty, które w kontekście planowanych i rozwijanych przez was rozwiązań mogły by pomóc jak najlepiej wykorzystać istniejącą technologię.

Wasz feedback skłonił mnie także do myślenia na temat konferencji w ramach programu Metro, która dedykowana była by tylko tematyce BI. To już większa para kaloszy, więc na razie powiem, że tylko o tym myślę. Czy mi się uda zorganizować to napewno będę wiedział w okolicach lipca. Wtedy październik/listopad wydawałby się rozsądnym terminem.

Zobaczymy, w każdym razie na portalu dostępowym dla programu Metro są wrzucone materiały z konferencji. Materiały z warsztatów też powinny się tam pojawić lada moment.

Paczka, która waży 10MB powinna zostać znaleziona w ścieżce związanej z SQL'em.
Wpis wygląda jak poniższy zrzut ekranu:

image

W razie pytań jestem dostępny pod mailem.

PS. Na konferencji dowiedziałem się, że są tacy co pracują nad projekcikiem na niedawno ogłoszony przeze mnie konkurs. Już się bałem, że zostanie zignorowany.

Skip to main content