[PL] Prosty przekaz i dziennikarska wersja (XP SP3 i Internet Explorer)


Od czasu do czasu dzielę się z wami swoimi spostrzeżeniami na temat różnych artykułów jakie odkrywam w prasie.

Teraz zaciekawił mnie jeden taki w Computerworld, głównie przez złowrogo brzmiący tytuł: "Microsoft warns of IE7 lock-in with XP SP3".

Może projektuję i jestem przeczulony, ale sam tytuł jako szary użytkownik mógłbym odebrać jak "Nosz kurde to przez XP SP3 nie będę mógł mieć innej przeglądarki niż IE7?" (domyślnie, żadnego Firefoxa, Opery czy czego tam używam).

Nic bardziej mylnego, co dopiero można przeczytać w treści artykułu. Komunikat MS prawi o tym, że przy SP3 nie można posiadać innej wersji Internet Explorera niż 7 (nie można mieć niższej).

Dla mnie to naturalna konsekwencja, zwłaszcza, że to nie jest produkt, którego każdą kolejną wersję należy kupować. Dodatkowym argumentem jest fakt, że przeglądarka internetowa jest dosyć krytycznym "klientem internetu" pod kątem bezpieczeństwa, standardów jak i wielu innych czynników. Warto mieć najświeższą, stabilną wersję tej swojej ulubionej.

Przypomina mi to jeden wpis na blogu Franka Arrigo - mojego globalnego bossa, gry Frank prosił o aktualizację Internet Explorera z 6 w górę (bo głównie o to się rozchodzi).

Być może XP SP3 można było by nazwać kampanią "Save the developers" w wersji brute force. Być może.. jednak tytuł artykułu od razu zasugerował mi poszukiwanie większej sensacji. 

Jest to naturalne dla prasy i z jednej strony zdąrzyłem się już do tego przyzwyczaić. Wciąż jednak chyba podświadomie wychwytuję takie rzeczy 🙂

Comments (2)

 1. tomekd says:

  Typowa sensacyjka dziennikarska, krzykliwy tytuł w treści czasami nawet rzetelna informacja się trafia…. A tak na marginesie jak będzie z wsparciem dla xp ? chodziły słuchy, że firma chce wszystkich wygonić z XP i wymusić przesiadkę na Vistę lub wyżej… (wiadomo chodzi … 🙂 )

 2. Wiesz.. Cykl życia produktów Microsoft jest publicznie dostępny.

  Zgodnie z poniższą stroną:

  http://support.microsoft.com/lifecycle/search/?sort=PN&alpha=Windows+XP&Filter=FilterNO

  Windows XP ma okres podstawowego wsparcia do kwietnia 2009 roku. Czyli całkiem niedługo.

  Nie ma to nic wspólnego z Windows Vista samym w sobie.

  Polityka cyklu życia produktów Microsoft jest stała i tak samo działo się wcześniej.

  Pytanie, czy to będzie dodatkową motywacją do migracji na Windows Vista czy może już na Windows "7", jest już czystą spekulacją 🙂

Skip to main content