[PL] Rok blogowania na MSDN


Dokładnie rok temu na przełomie lutego i marca przeniosłem swojego bloga z Windows Live Spaces na MSDN. Przy tytule pojawiło się v2 i w założeniu w końcu miało być tak w miarę na poważnie. Piszę "w miarę" bo to wy weryfikujecie. Ja staram się tylko dać wam co poczytać.

Podsumowując te statystyki powoli kształtuje się odpowiedź. Od marca zeszłego roku, z mojej strony:

* 214 wpisów

Z waszej:

* 139 komentarzy
* 192 trackbacki i pingbacki

Dużo z tego to jednak te wszedobylskie żniwiarki, ale od jakiegoś czasu zauważam, że zaczynacie coraz żywiej komentować, co mnie cieszy bo jak kiedyś wspomniałem, na tym blogu zależy mi na choć minimalnej formie dialogu.

Tak jak prześledziłem statystyki to unikalnych odwiedzin od początku istnienia było:
~45000 z przeglądarki i 190000 z kanałów RSS (bez lutego). Średnio wychodzi zatem ~4k + 17k na miesiąc.

Nieunikalnych miesięcznie przewija się w sumie z obu źródeł pomiędzy 30k a 60k.
Jak już ktoś jednorazowo wejdzie na bloga to średnio wchodzi na 1.52 wpisu i spędza na tu półtorej minuty. Geograficznie dominuje oczywiście Polska, ale też widzę ruch z USA (2nd), Irlandii (3rd) oraz UK (4th) oraz paru innych krajów sugerując rozrzut Polonii po świecie (zwłaszcza, że ostatnio piszę tylko po polsku). W Polsce dominują duże aglomeracje, choć na mapce Polski kropeczki widać praktycznie wszędzie.

Pozdrawiam zatem wszystkie osoby, które tu mniej lub bardziej intencjonalnie zaglądają zarówno z najbliższych okolic jak i zza oceanów, na antypodach i gdzie tam was jeszcze porozrzucało. Mam nadzieję, że formuła, którą przybrałem na tym blogu będzie dla was cały czas atrakcyjna, a jeśli nie to oczywiście chętnie przyjmę każdy komentarz, uwagę, słowa konstruktywnej krytyki.

Dzięki!

Technorati Tagi: ,,

Skip to main content