[PL] Seattle i Techready


W życiu osoby technicznej pracującej w Microsofcie wydarza się 2 razy do roku takie wydarzenie, które nazywamy Techready. Jest to nasza wewnętrzna konferencja, którą ja przynajmniej traktuję jako wspaniałą okazję aby nauczyć się czegoś nowego. Wyjęty z codziennej pracy, w innej strefie czasowej mam okazje spotkać się z ludźmi bardzo blisko grup produktowych i wchłonąć informacje, którymi niestety z swoimi klientami mogę się często podzielić dopiero za jakiś czas.

To jedyna smutna wiadomość z tego wydarzenia - dużo informacji jest "internal only" czy "MS Confidential", a geekowate emocje chcą aż wykrzyczeć o tych wszystkich wariactwach jakie są szykowane w kolejnych wersjach.

I tak dosyć enigmatycznie, ale wydaje mi się, że mogę się pochwalić:
* Poznałem mnóstwo ciekawych elementów z Dynamics AX 5.0 (lub jak ktoś woli Dynamics AX 2009) - tutaj już niedługo będę mógł zdradzić coś więcej, ponieważ w okolicach maja będę prowadził szkolenie z tego tematu dla partnerów uczestniczących w programie beta z całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej (CEE).
* SQL Server 2008 - w końcu znalazłem chwilkę czasu aby pobawić się produktem bardziej niż czytając kolejne slajdy. Przestrzenne typy - miodzio. Hierarchiczne typy - super. Wciąż wiele sesji przede mną, ale jeśli chodzi o agendę mojego uczestnictwa w Techready - SQL jest jednym z najwyższych priorytetów
* Windows Mobile - popodglądałem sobie wersję 6.1 oraz 7. Powiem tak, z wersją 7 jestem coraz bardziej spokojny o swoje argumenty, że WM jest dobry dla biznesu, ale może niekoniecznie najlepszy na rynku konsumenckim. Z kolejna wersją wierzę, że w kategoriach czysto konsumenckich też będę mógł śmiało podyskutować i wręcz pośmiać się z iPhone'a 🙂
* .NET Framework i inne elementy podstawowej platformy deweloperskiej: cóż. .NET 4.0 i "Oslo" to tematy, które bardzo mnie interesują. Poza tym ASP.Net w modelu MVC po prostu rządzi. ADO.Net Entity Model, dynamiczne tworzenie aplikacji bazodanowych w wielu aspektach najnowszego .NET Framework (3.5) wraz z SP1 (które planowane jest na wakacje tego roku) napewno wam się spodoba.

No i na razie tyle jeśli chodzi o moje wrażenia z Seattle. Poza konferencją to oczywiście niesamowite miasto (tak żeby nie było :D)

pozdrowienia z strefy czasu pacyficznego!

Comments (4)

 1. macbirdie says:

  No to co tam ciekawego w WM 7? No powiedz! Tylko mnie, na ucho, nikomu nie powiem. 😉

 2. jest śliczny, dude! 🙂

  A na poważnie, jak tylko będzie okazja aby coś więcej w tym temacie poopowiadać, napewno się tym wspólnie z teamem zajmiemy.

  Temat jest coraz bardziej gorący i mam nadzieje, że rynek też będzie tak zainteresowany jak mi się wydaje, że jest.

  Ale to najpierw muszę wrócić nad Wisłę.

 3. Mi też bardzo spodobał się ASP .NET MVC.

  Już nie mogę się doczekać RTM i możliwości użycia produkcyjnego.

  Napisałem o tym nawet parę tekstów:

  http://bartekszafko.pl/index.php/blog?cat=31

Skip to main content