[PL] Intrygujące znalezisko


Miesiąc się kończy i tak sobie zajrzałem do statystyk i logów swoich stron i bloga. Natknąłem na ciekawą domenę z której ktoś mnie podglądał. Zajrzałem na stronę firmy:

http://www.collectiveintellect.com/about.php

Cytuję fragment:

"Across blogs, discussion boards and social networking websites, Collective Intellect uses a combination of advanced artificial intelligence algorithms and old-fashioned human ingenuity to identify emerging New Media and traditional media content.  This approach produces more comprehensive, timely and relevant results than what you can pull using traditional web search tools.  Collective Intellect also builds topic-based community platforms which foster corporate interaction with the millions of New Media denizens."

Jak przeczytałem czym się zajmują i popodglądałem ich własnego bloga http://blog.collectiveintellect.com/ i podpiąłem to pod kontekst naszych ostatnich zabaw z badaniem polinkowanej informacji na Wikipedii to się trochę uśmiałem 🙂 W sensie pozytywnym oczywiście. Jak Ci panowie po zbadaniu blogosfery wnioskuja popularność kandydatów na prezydenta w USA to chętnie bym się dowiedział jak wiarygodne są te ich algorytmy 🙂

Swoją drogą ciekawa firma..Technorati Tagi: ,,

Skip to main content